Policjant oskarżony o zabójstwo George’a Floyda wyszedł na wolność – wpłacił milion dolarów kaucji

Policjant oskarżony o zabójstwo

Policjant oskarżony o zabójstwo George’a Floyda wyszedł na wolność. Derek Chauvin, były funkcjonariusz z Minneapolis dociskał kark Floyda kolanem do ziemi przez blisko 9 minut, w wyniku czego mężczyzna zmarł. Dziś okazało się, że Derek opuścił areszt za kaucją. Jego proces ma rozpocząć się w marcu przyszłego roku.

 

Policjant oskarżony o zabójstwo George’a Floyda wyszedł na wolność

25 maja 4 policjantów wzięło udział w aresztowaniu 46-letniego George’a Floyda. Powodem miało być rzekome zapłacenie za papierosy fałszywym banknotem. Jednym z funkcjonariuszy był Derek Chauvin. Policjanci podczas zatrzymania George’a niemalże od razu chwycili za broń i celowali nią w głowę Floyda. Chwilę później zaprowadzili go do radiowozu, jednak ten nie chciał do niego wsiąść i stawiał opór. Za moment George leżał już na ziemi, a jego kark był dociskany kolanem do ziemi przez Dereka. Trwało to dokładnie 8 minut i 46 sekund, przy czym przez ostatnie 3 minuty mężczyzna był nieprzytomny. Warto zaznaczyć, że ucisk kolanem na kark jest w Minneapolis dozwoloną techniką obezwładniania. George Floyd zmarł, a jego śmierć wywołała protesty na całym świecie.

Wszyscy policjanci biorący udział w akcji zostali zatrzymani i ponadto zwolnieni ze służby, a FBI wszczęło w ich sprawie dochodzenie. Derek został oskarżony o morderstwo II stopnia, za co grozi mu 40 lat więzienia, natomiast pozostałych funkcjonariuszy oskarżono o pomoc i podżeganie do morderstwa II stopnia.

Okazuje się, że Derek Chauvin opuścił areszt po wpłaceniu miliona dolarów kaucji. Warto dodać, że zwolnienie jest warunkowe – mężczyzna nie może kontaktować się z rodziną George’a, posiadać broni i pracować w organach ścigania do czasu zakończenia procesu. Ponadto pozostali policjanci, których oskarżono o współudział również wyszli za kaucją, ale w wysokości 750 tys. dolarów.

ZOBACZ TAKŻE: OBURZAJĄCE WYZWANIE NASTOLATKÓW W SIECI – KPIĄ Z GEORGE’A FLOYDA

44-letni Derek Chauvin pracował w policji przez 19 lat, a w tym czasie złożono na niego 17 skarg. Początek procesu przewidywany jest w marcu przyszłego roku.

źródło: twitter.com, gazeta.pl, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.