Oburzające wyzwanie nastolatków w sieci – kpią z George’a Floyda

oburzające wyzwanie nastolatków

Oburzające wyzwanie nastolatków w sieci! Jak się okazało, młodzi ludzie rozpoczęli kpić z tragicznej śmierci George’a Floyda. W mediach społecznościowych pojawiły się bulwersujące zdjęcia, mające imitować sytuację z feralnego zatrzymania, podczas którego Afroamerykanin stracił życie. Wydarzenie to spowodowało potężne zamieszki w wielu dużych miastach w Stanach Zjednoczonych – w tym nawet w tamtejszej stolicy, Waszyngtonie. Głos w całej sprawie zabrali przedstawiciele Facebooka oraz policji. Zatrzymano już także pierwsze osoby, które rozpoczęły publikację kontrowersyjnych zdjęć.

Oburzające wyzwanie nastolatków w sieci – kpią z nieżyjącego już George’a Floyda

Nadal nie milkną echa tragicznej śmierci George’a Floyda, do której doszło podczas zatrzymania mężczyzny przez policję w Stanach Zjednoczonych. Cała sytuacja, w której Afroamerykanin stracił życie, w USA skutkowała potężnymi protestami, które szybko zmieniły się w zamieszki. Rozpoczęło się plądrowanie sklepów oraz poważne starcia z policją na ulicach największych amerykańskich miast.

Gdy wydawało się, że sytuacja staje się opanowana – grupa młodych ludzi w sieci postanowiła zakpić z powagi całego zdarzenia. W mediach społecznościowych zaczęła się publikacja oburzającego wyzwania. Wszystko polega na zrobieniu zdjęcia, imitującego zatrzymanie, podczas którego doszło do tragedii. Całość nazwano „George Floyd Challenge” i – co niepokojące – wiele osób postanowiło w rzeczonym wyzwaniu wziąć udział.

ZOBACZ TAKŻE: DŁUGI WEEKEND NA POLSKICH DROGACH? SZYKUJCIE SIĘ NA UTRUDNIENIA! DECYZJĄ MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY, MIMO ŚWIĘTA NA DROGI WYJADĄ…

Policja już wyłapuje osoby, które biorą udział w wyzwaniu. Swoje stanowisko w całej sprawie zajęły także władze Facebooka

Zachowanie młodych osób, które decydują się na wzięcie udziału w tak zwanym „wyzwaniu” – biorąc pod uwagę powagę ostatnich zdarzeń – jest zwyczajnie karygodne.

Za nastolatków zabrała się już policja. Jak podaje portal 9gag.com, amerykańska policja już prowadzi dochodzenie wobec osób czynnie biorących udział w publikowaniu oburzających zdjęć. Aresztowano już dwóch 19-latków i jednego 18-latka. Najświeższe przekazy podają jednak, że opuścili więzienie za kaucją.

oburzające wyzwanie nastolatków

Głos w całej sprawie zajęli także rzecznicy portalu Facebook. Moderatorzy na bieżąco monitorują sytuację i usuwają kontrowersyjne zdjęcia, które odnoszą się do całego zajścia w Minneapolis. Co więcej, zarówno w serwisie Facebook jak i Instagram, hasztag #GeorgeFloydChallenge jest nieaktywny i nie powoduje żadnej dodatkowej aktywności.

9gag.com cytuje słowa władz Facebooka:

Jesteśmy świadomi i usuwamy te posty za naruszenie naszych standardów społeczności.

Policja zapowiada, że wszystkie tego typu posty będą rozpatrywane jako przestępstwa pod kątem nienawiści.

oburzające wyzwanie nastolatków

źródło: 9gag.com