Nagła konferencja premiera i ministra zdrowia – od soboty nowe obostrzenia, cała Polska w strefie żółtej!

Nagła konferencja

Nagła konferencja premiera i ministra zdrowia! Po raz kolejny odnotowano rekord zakażeń. Tym razem nowych przypadków jest o wiele więcej, bo aż 4 280. Tym samym zmniejsza się ilość wolnych łóżek i respiratorów. Co więcej, cała Polska znalazła się w strefie żółtej, a już od soboty będą obowiązywały nowe obostrzenia.

Od 10 października strefa żółta rozszerzona na cały kraj

Jeszcze wczoraj media informowały o złamaniu bariery 3 tys. zakażeń na dobę. W ostatnich 24 godzinach odnotowano natomiast aż 4 280 kolejnych przypadków. Równocześnie rośnie liczba zajętych łóżek w szpitalach i respiratorów.

 

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS W REPREZENTACJI POLSKI! WIADOMO KTO JEST ZAKAŻONY. CO Z MECZAMI?

W związku z tym, dzisiaj o godzinie 13:30 odbyła się nagła konferencja ministra zdrowia oraz premiera, na której wprowadzono kolejne obostrzenia. Początkowo poinformowano, że Warszawa znalazła się w strefie żółtej, jednak później premier oznajmił, że od 10 października (sobota) cała Polska będzie strefą żółtą. Ponadto wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa nie tylko w strefie czerwonej, ale również żółtej, czyli w całym kraju. Zmniejszono także liczbę osób mogących brać udział w przyjęciach okolicznościowych. W strefie zielonej jest to maksymalnie 100 osób, żółtej 75, a w czerwonej 50. Minimalna odległość między zgromadzeniami to 100 metrów.

Mateusz Morawiecki poinformował również, że służba zdrowia dysponuje około 500 wolnymi respiratorami. Oprócz tego zapewnił, że w magazynach znajduje się kolejne 500.

Jesteśmy kilka kroków przed brakiem łóżek, respiratorów. Będziemy czynić wszystko, aby dostępność łóżek była zapewniona – poinformował Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło zaktualizowaną listę powiatów w strefie czerwonej. Pozostałe powiaty w kraju zostały objęte strefą żółtą.

źródło: tvn24.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.