Policja udostępniła nagrania z zamieszek z aktywistami LGBT – jak było naprawdę? [WIDEO]

Policja udostępniła nagrania

Policja udostępniła nagrania z zamieszek z aktywistami LGBT! Pokazane filmiki wzbudzają niemałe kontrowersji i zaprzeczają wielu podanym do tej pory informacjom. Jak było naprawdę? Zobaczcie sami!

Policja udostępniła nagrania z zamieszek z aktywistami LGBT

W ubiegły piątek na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do protestów związanych z aresztowaniem Michała Sz., ps. „Margot” (identyfikującego się jako Małgorzata). Warto przypomnieć, że mężczyzna został zatrzymany za „dokonanie 27 czerwca 2020 roku czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza Fundacji Pro Life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji”. Aresztowanie nie miało żadnego związku z jego płcią, poglądami czy orientacją seksualną. Zatrzymanie to zostało jednak odebrane przez wielu aktywistów jako czyn niesprawiedliwy, a co więcej, zarzucono polskiej policji brutalność. Nie zabrakło również porównań do tragicznych sytuacji z Minneapolis. W odpowiedzi na zarzuty stawiane funkcjonariuszom, na oficjalnym profilu policji na Twitterze opublikowane policyjne nagrania z zamieszek.

Warto również wspomnieć o jednej z aresztowanych kobiet, która po aresztowaniu została niemalże uznana przez aktywistów LGBT za bohaterkę. Udostępnione jednak przez policję nagrania wskazują, że kobieta zachowywała się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy. W swoich wypowiedziach nagminnie używała wulgaryzmów, a co więcej, pojawiły się również groźby. Ponadto na jednym ze zdjęć widać, jak wspina się i niszczy policyjny samochód.

 

ZOBACZ TAKŻE: RADIO NOWY ŚWIAT OKREŚLAŁO „MARGOT” RODZAJEM MĘSKIM. TERAZ PRZEPRASZA

źródło: twitter.com, instagram.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.