Kokaina w bananach z Biedronki – znaleziono 19 kg narkotyku

Kokaina w bananach

Kokaina w bananach! Do nietypowego odkrycia doszło w jednej z najbardziej znanych sieci sklepowych w naszym kraju, czyli Biedronce. Znaleziony towar ważył aż 19 kg.

Kokaina w bananach z Biedronki

Tym razem do nietypowego odkrycia doszło w Ostrowie Wielkopolskim. Pracownicy jednej z tamtejszych Biedronek zauważyli podejrzaną skrzynię z bananami. Jak się okazało, znajdowały się w niej narkotyki, a dokładniej aż 19 kilogramów kokainy! Szacuje się, że wartość takiej ilości narkotyków to blisko 5 milionów złotych. Maciej Meler, rzecznik prasowy ostrowskiej Prokuratury Okręgowej poinformował, że czynności w tej sprawie wciąż trwają.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza tego typu historia. 2 lata temu do podobnej sytuacji doszło w innej sieci handlowej – tym razem w Stokrotce. Wówczas sytuacja była bardziej skomplikowana, ponieważ narkotyki pojawiły się w różnych sklepach, zlokalizowanych na całym terenie Polski. W bananach przywiezionych z Ekwadoru znaleziono łącznie około 220 kg kokainy.

Są to narkotyki o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, dlatego musimy być przygotowani na różne scenariusze, a więc również na to, że ktoś będzie chciał je odzyskać. Mamy doświadczonych funkcjonariuszy i wykonujemy czynności w taki sposób, by dbać o bezpieczeństwo zarówno policjantów, jak i osób postronnych – Relacjonował Dawid Marciniak.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEMYTNICY DRYFOWALI NA TRATWIE Z KOKAINY! [WIDEO]

Warto zauważyć, że przemyt narkotyków w transporcie produktów spożywczych to niestety coraz popularniejsza metoda transportu nielegalnych substancji. Narkotyki w importowanych produktach znajdowano nie tylko w Polsce. Głośno było o sytuacji, która miała miejsce w Bułgarii. Wówczas w sklepowych bananach znaleziono aż 76 kg kokainy. Okazało się, że trafiły tam również z Ekwadoru. Statek, którym płynęły przewoził 19 kontenerów, w których znajdowało się około 20 tysięcy kartonów z bananami. Wśród tak dużej ilości owoców ukryto ogromną ilość kokainy wartą blisko 2,5 mln euro.


źródło: nczas.com, finanse.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.