„Policja pacyfikuje patologię” – policjanci z nagrania dostaną nagrodę pieniężną!

policja pacyfikuje

„Policja pacyfikuje patologię” – film miał zaszkodzić policjantom, a okazuje się, że właśnie między innymi dzięki niemu, zostaną oni dodatkowo wynagrodzeni. Cała polska żyje nagraniem z jednego z osiedli w Lublinie. Właśnie tam bardzo trudną interwencję podejmowała dwójka policjantów. Nagrano ich, gdyż wedle obserwujących, nadużywali swojej władzy. Okazuje się jednak, że całą akcję przeprowadzono wzorowo. Policjantów o stalowych nerwach czeka odpowiednia nagroda.

„Policja pacyfikuje patologię”

Na początek przypomnijmy, co tak właściwie zaszło na lubelskich Tatarach. Policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który przy ulicy Hutniczej ciska butelkami w budynki. Podczas interwencji okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary więzienia. Całe zatrzymanie odbywało się w bardzo nerwowej atmosferze, a to przez tłum, który nieustannie wywierał presję na funkcjonariuszach. Dodatkowo, jeden z obserwujących zaatakował mundurowego. Wszystko można dokładnie zobaczyć poniżej:

Nagranie miało zaszkodzić policjantom – okazuje się, że zostaną wynagrodzeni

Całe nagranie miało służyć jako narzędzie ewentualnej walki z policją. Obserwujący całą sytuację zarzucali policji brutalność i nadużywanie władzy. Okazuje się jednak, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Policjanci ponadto byli profesjonalni, nieugięci, nie dali wyprowadzić się z równowagi. Dostrzegli to internauci. Co więcej, Andrzej Fijołek pracujący w lubelskim zespole prasowym policji podaje, że od momentu publikacji materiału wideo dostaje bardzo dużo telefonów dotyczących omawianej sytuacji. Ludzie dzwonią, dziękują za interwencję i gratulują profesjonalizmu.

Andrzej Fijołek dodał ponadto:

Policjanci z patrolu zostaną wyróżnieni nagrodami finansowymi. Wnioski w tej sprawie są już gotowe.

Oznacza to zatem, że policjanci zostaną wynagrodzeni dodatkowo. Poza uznaniem społeczeństwa, zasili się także ich budżet. Nie wiadomo, jak wysokie będą nagrody, jednak już sam fakt ich przyznania jest budujący. Pozytywnie zaskakuje także odzew społeczeństwa, które dostrzega trudną i – w tym wypadku – owocną pracę funkcjonariuszy.

Monitorowanie pracy policji

W ostatnich czasach nagrywanie interwencji policji cieszy się dużą popularnością. Swego czasu w sieci krążyły filmy pokazujące raczej nie do końca udane działania funkcjonariuszy. Tendencja jednak się zmienia, a nawet w ostatnim czasie mamy do czynienia z godną pochwał postawą stróży prawa. Za przykład można podać choćby szybką pacyfikację nagiego mężczyzny, który podczas trwania Pol’and’Rock Festival 2019 zaatakował jednego z kierujących ruchem policjantów.

ZOBACZ TAKŻE: NAGI MĘŻCZYZNA ZAATAKOWAŁ POLICJANTA NA POL’AND’ROCK FESTIVAL! NAGRANIE!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.