Najlepsze kreskówki dzieciństwa – sprawdź czy je pamiętasz!

Każdy z was, bez względu na wiek, ma swoje najlepsze kreskówki z dzieciństwa! Te bardziej znane i te mniej. Jednak sentyment pozostaje i z pewnością z chęcią byście je obejrzeli jeszcze raz. Chyba, że systematycznie do nich wracacie, oglądając je razem ze znajomymi w piątkowy wieczór. Mamy kilka propozycji, a wy sprawdźcie, czy nadal je pamiętacie i czy znalazły się tutaj wasze ulubione. 

Najlepsze kreskówki z dzieciństwa

Jak wiadomo, każdy ma inny gust i stworzyłby odmienny ranking swoich ulubionych kreskówek. Dlatego przedstawiamy wam kilka propozycji, które według nas zapracowały na miano najlepszych.

Zwariowane melodie

Zwariowane melodie, czyli produkcja Warner Bros, to seria krótkich, animowanych odcinków. Przedstawiały szalone pomysły ekipy, w której skład wchodzili: królik Bugs, kaczor Daffy, ptaszek Tweety, kot Sylwester, Diabeł Tasmański czy Kojot i Struś Pędziwiatr. W Polsce stacja, która wyemitowała pierwszy odcinek, to Canal +. Dokładnie w 1995 roku.

Pinky i Mózg

Kto pamięta ten szalony duet? I fakt, jak bardzo byli różni. Pinky, czyli wysoka i chuda mysz, natomiast Mózg to główny dowodzący całej operacji. Obydwoje dokładają wszelkich starań, aby przejąć kontrolę nad światem. Każdy odcinek trwał 20 minut i dostarczał ogromną dawkę śmiechu.

Tom i Jerry

To kolejna dawka śmiechu, gdyż serial opowiada o ciągłej próbie schwytania myszy o imieniu Jerry przez kota Toma. Przez wszystkie odcinki, kot chce złapać mysz, jednak zazwyczaj mu się to nie udaje. Bywały przypadki, kiedy ją schwytał, ale na krótki okres czasu. Dwójka bohaterów łączyła wspólnie siły, tylko wtedy, gdy groziło im niebezpieczeństwo.

Inspektor Gadżet

To również obowiązkowa pozycja w tym zestawieniu. Inspektor Gadżet wraz z Penny oraz psem Łebkiem próbują dorwać złego Doktora Klaufa, który ma złowrogie zamiary. Mianowicie, chce przejąć kontrolę nad światem. Każdy pamięta, że Gadżet był rozkojarzony, ale dzięki wielu przydatnym narzędziom oraz pomocnikom, w miarę sprawnie szło większość akcji.

Nie mogliśmy zapomnieć o polskich kreskówkach, dlatego pierwsza propozycja to Bolek i Lolek. Bohaterowie znani są wszystkim dzieciom i dorosłym. Próbowali oni odtworzyć sytuacje z przeczytanych  książek czy obejrzanych filmów.

Reksio

Tak jak Bolek i Lolek, Reksio to jeden z najbardziej cenionych bohaterów polskich kreskówek. Stworzony przez Lechosława Marszałka, w serialu mieszka w budzie przy domu swoich właścicieli. Potrafi wykonywać różne sztuczki jak i też rozmawiać z ludźmi.

Miś Uszatek

To ostatnia propozycja, czyli Miś Uszatek z charakterystycznym oklapniętym lewym uchem. Nieco nieporadny, spokojny, ale zdarzały się sytuacje, których nie przemyślał. Pamiętacie najlepszego przyjaciela Uszatka? Był nim Zajączek, który jest przeciwieństwem misia. Zapominalski i chaotyczny.

źródła zdjęć: GQ, UX Collective, wikipedia, amazon, youtube

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.