„Pół-maski” do jedzenia, picia i palenia – nowy wynalazek naukowców!

"Pół-maski" do jedzenia, picia i palenia

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przyszło nam żyć w zupełnie nowej rzeczywistości. Ludzie na całym świecie musieli przyzwyczaić się do noszenia maseczek czy ograniczeń w przemieszczaniu się. Nie da się ukryć, że to również czas wzmożonej pracy naukowców i niektórych przedsiębiorców, którzy co rusz wymyślają nowe „covidowe gadżety”. Jednym z nich są tzw. „pół-maski”, zakładane tylko na nos podczas jedzenia, picia i palenia. Jaka jest ich skuteczność? Czy rzeczywiście są nam niezbędne? Poznajcie szczegóły! 

„Pół-maski” do jedzenia, picia i palenia

Małe maseczki zakładane tylko na nos po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w Chinach. Zakładały je osoby, które spożywały posiłek, paliły papierosy czy piły. Wymyślił je pulmolog Jiang Jinjuna, ze szpitala w Szanghaju. Jego pierwotnym celem miało być ułatwienie personelowi medycznemu jedzenie i picie. China Daily poinformowało nawet, że 20 000 sztuk tego typu masek wysłano do Wuhan pod koniec lutego.

 

ZOBACZ TAKŻE: TO TAM NAJCZĘŚCIEJ ZARAŻAMY SIĘ KORONAWIRUSEM! KAŻDY Z NAS JEST NARAŻONY!

Jak się okazuje, „pół-maski” pojawiły się także w Meksyku. Poinformowała o tym agencja Reuters, która niestety nie podała nazwisk naukowców czy laboratorium, które jest odpowiedzialne za badania maseczek. Trudno więc mówić o ich skuteczności. Nagranie z wykorzystaniem „pół-masek” możecie obejrzeć poniżej:

Covidowe gadżety

Jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazku. W związku z tym na rynku regularnie pojawiają się nowe produkty, które rzekomo mają ułatwić nam życie lub ograniczyć możliwość zakażenia się wirusem. Warto wspomnieć o jednym z gadżetów, który w ostatnim czasie poruszył internet. Mowa o tzw. izidor. Nazwa pochodzi z języka angielskiego, od słów: easy door, czyli „łatwe drzwi”. To wielofunkcyjny przyrząd, który służy do ochrony dłoni przed kontaktem z zabrudzonymi powierzchniami.

ZIDOR umożliwia bezdotykowy kontakt dłoni z przedmiotami takimi jak klamka, uchwyt, poręcz, przycisk  (domofonu, parkometru, windy itp.) przez co ogranicza ryzyko przedostania się brudu i drobnoustrojów do Twego organizmu. Najlepiej sprawdza się poza domem lub tam, gdzie nie ma możliwości umycia rąk – informuje producent.

Więcej informacji oraz zdjęcia produktu znajdziecie TUTAJ.

źródło: youtube.com, nczas.com 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.