Nieznana choroba atakuje – są już pierwsze ofiary. W sieci wymowne zdjęcia

nieznana choroba atakuje

Nieznana choroba atakuje i niestety pojawiają się już jej pierwsze ofiary. W sieci natomiast opublikowano wymowne zdjęcia, które podkreślają powagę problemu. O tajemniczym schorzeniu, które wystąpiło w Nigerii informuje portal o2.pl. Lokalne media są pełne obaw. Wszystko po tym, jak w jednej z nigeryjskich szkół wyższych z internatem, podopieczni zaczęli mieć niepokojące objawy. Spełnił się też najgorszy możliwy scenariusz i jedna z uczennic zmarła. W sieci pojawiły się fotografie z rzeczonej uczelni. Panująca tam aura jest naprawdę niepokojąca.

Nieznana choroba atakuje – są już pierwsze ofiary. W sieci opublikowano wymowne fotografie

Ogromny niepokój – żeby nie powiedzieć panika – wybuchł właśnie w Nigerii. Wszystko po tym, jak w jednej z miejscowych szkół wyższych pojawiły się przypadki nieznanej choroby. Pierwsze niepokojące objawy zauważono u uczennic w szkole z internatem dla kobiet w Sokoto. Reakcja miejscowych władz była natychmiastowa. Bez ogródek ogłoszono wybuch epidemii. Według o2.pl, mówił o tym sam dyrektor zdrowia publicznego, Ahmed Abdulrahman.

Niestety, wiele wskazuje na to, że choroba niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo. Wszystko przez to, że jedna z osób z objawami zmarła. W tej chwili z dolegliwościami zmaga się blisko 30 innych studentek. U cierpiących osób pojawił się krwawy mocz i wysoka gorączka. Aktualnie nie wiadomo jednak, co mogło wywołać zakażenie u uczennic. Miejscowa służba zdrowia próbuje to ustalić, jednak nie publikuje się jeszcze żadnych oficjalnych wyników badań. Co jednak istotne – w innej części Nigerii zaobserwowano podobne zjawisko.

ZOBACZ TAKŻE: „PÓŁ-MASKI” SŁUŻĄCE DO JEDZENIA, PICIA I PALENIA PAPIEROSÓW. NAJNOWSZY WYNALAZEK BUDZI SPORO KONTROWERSJI. INTERNAUCI ZACHODZĄ W GŁOWĘ – „GDZIE PODZIAŁA SIĘ LOGIKA?”

Podobne objawy wystąpiły u sporej grupy ludzi nieopodal miasta Kano

Co istotne, podobne objawy wystąpiły u sporej grupy osób na północy kraju – chodzi o miasto Kano i jego okolice. Tam aż 200 osób trafiło do szpitala, z czego 3 zmarły. U nich także pojawiła się gorączka oraz krew w moczu. Tutaj jednak podkreśla się, że wszystko mogło być spowodowane spożyciem zepsutych napojów owocowych.

Czy obie sprawy rzeczywiście jednak powinno się łączyć? Portal o2.pl zwraca uwagę, że miasta w których wystąpiły niepokojące przypadki, oddalone są od siebie o naprawdę sporą odległość (około 7 godzin jazdy).

W sieci pojawiły się jeszcze zdjęcia ze szkoły z internatem, gdzie przebywają chore studentki. Obrazki te wyglądają naprawdę dramatycznie.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.