Pojmany rosyjski pilot zdradził szczegóły bombardowania i kto wydaje rozkazy [WIDEO]

pojmany rosyjski pilot

Pojmany rosyjski pilot zdradził szczegóły bombardowania oraz to, kto wydaje rozkazy zrzucania pocisków na cywilne budynki i osiedla. Wzięty do niewoli Rosjanin jest w rękach Ukraińców od niedzieli, kiedy zestrzelono jego samolot. W sieci pojawiły się nagrania, na których zdradza szczegóły operacji. Wideo oraz dialog, podczas którego pilot przyznaje jak wyglądają polecenia bombardowania, znajdziecie w dalszej części tekstu.

Pojmany rosyjski pilot zdradził szczegóły bombardowania oraz to, kto wydaje rozkazy zrzucania rakiet na cywilne budynki

Kolejne interesujące nagrania z Ukrainy pojawiają się w sieci. Tym razem opublikowano rozmowę z pojmanym rosyjskim pilotem, którego maszyna rozbiła się w niedzielę. Po wszystkim został on schwytany przez miejscowych. Podczas przesłuchań, Ukraińcy uzyskali od pilota z Rosji ważne, szczegółowe informacje. Zdradził on między innymi to, kto wydaje rozkazy bombardowania osiedli i domów, które zamieszkują cywile. Wszystko można przeczytać w portalu RMF24.pl:

Rozkazy zbombardowania ukraińskich miast wydawał bezpośrednio gen. Oleg Makowiecki, dowódca 6. Armii Sił Powietrznych Federacji Rosyjskiej.

ZOBACZ TAKŻE: SFINGOWANE WIDEO WŁADIMIRA PUTINA?! WIELE NA TO WSKAZUJE! INTERNAUCI DOSTRZEGLI PEWIEN ZNACZĄCY SZCZEGÓŁ. DO WSZYSTKIEGO ODNIÓSŁ SIĘ PREZYDENT UKRAINY [WIDEO]

„Ja pracuję według koordynat, które mi wydają. Według rozkazu”

Podczas przesłuchania rosyjskiego pilota ppłka Maksima Kristowa, ten przyznał, że jedynie wykonuje rozkazy przełożonych. Jak już wcześniej wspomniano – to, gdzie piloci mieli zrzucać ładunki, wskazywał dowódca armii gen. Oleg Makowiecki. Rosjanin przyznał, że:

On (Makowiecki) przysłał koordynaty do bombardowania.

Portal RMF24.pl i na Twitterze można znaleźć także dialog z przesłuchania pojmanego pilota:

-Wiecie, że w miejscu bombardowania mogli być pokojowo nastawieni ludzie?

-Ja pracuję według koordynat, które mi wydają. Według rozkazu.

-Koordynaty wydawał Makowiecki?

-Tak, on je przysyła.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.