Podwyżka cen w ZOO we Wrocławiu. Tyle za wejście zapłacimy w 2023 roku

podwyżka cen w zoo

Podwyżka cen w ZOO we Wrocławiu. Ceny wielu produktów i usług wraz z nowym rokiem idą do góry. Niestety dla turystów, podobna sytuacja dotyczy wrocławskiego ZOO. Od 2023 roku wejściówki do historycznego ogrodu zoologicznego w stolicy Dolnego Śląska poszły w górę. Odwiedzający muszą się liczyć z naprawdę sporym wydatkiem. Kto może jeszcze załapać się na specjalne zniżki?

Podwyżka cen w ZOO we Wrocławiu. Tyle za wejście zapłacimy w 2023 roku

Przed rozpoczęciem nowego roku, wiele osób obawiało się poziomu cen, z jakim będziemy się mierzyć w 2023. Jak się jednak okazało, pierwsze dni stycznia okazały się dość łaskawe. Po pierwsze – nie sprawdziły się prognozy ekspertów i ceny paliw na stacjach benzynowych pozostały bez zmian. Wszyscy natomiast obawiali się sporych podwyżek ze względu na powracający do wyższej wartości VAT. To jednak nie koniec. Po drugie – w najnowszym komunikacie Głównego Urzędu Statystycznego okazało się, że inflacja zaczęła wyraźniej spadać. To już drugi spadek z rzędu. Niestety, nie wszędzie jest tak kolorowo. Wiele przedsiębiorstw musi zaciskać pasa i podnosić ceny towarów i usług. Jednym z nich jest wrocławskie ZOO. Od początku stycznie wejściówki do tego miejsca są zdecydowanie droższe.

Do tej pory jednorazowe wejście do ZOO we Wrocławiu kosztowało 60 złotych, natomiast bilet ulgowy był 10 złotych tańszy. Od 2023 roku za wejście trzeba będzie zapłacić już 70 złotych, a w przypadku bilety ulgowego – 60 złotych. To podwyżka o 10 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Lepiej nie wychodzić z domu! Ostrzeżenie IMGW, to czeka Polaków. Złe informacje

Przedstawiciele ZOO we Wrocławiu tłumaczą podwyżki: „Szacujemy, że w 2023 roku będziemy musieli wydać o 18 mln zł więcej”

Co ciekawe, podwyżki nie będą dotyczyć osób posiadających karty roczne. Szczegóły omówiono na Twitterze wrocławskiego ZOO. Natomiast portal RMF24.pl przytacza wypowiedź Weroniki Skupin z zoo we Wrocławiu. W rozmowie z dziennikarzem RMF Pawłem Pyclikiem tłumaczyła podwyżki:

Podwyżki nas nie ominęły. Jesteśmy dużą instytucją, która dba o niemal 1200 gatunków zwierząt. Jesteśmy jednym z największych ogrodów zoologicznych na świecie, funkcjonujemy na dużym terenie. Wzrosły koszty energii i karmienia zwierząt. Szacujemy, że w 2023 roku będziemy musieli wydać o 18 mln zł więcej.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.