Lepiej nie wychodzić z domu! Ostrzeżenie IMGW, to czeka Polaków

to ma się wydarzyć już dziś

Lepiej nie wychodzić z domu! Ostrzeżenia IMGW nie powinno się ignorować. Minione i nadchodzące dni w Polsce to prawdziwy pogody rollercoaster. Aktualnie musimy zmagać się z wielkimi porywami wiatru, które momentami w konkretnych miejscach osiągają nawet 140 kilometrów na godzinę. Jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia z wiosenną aurą, a już lada dzień znów będzie mroźno. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Lepiej nie wychodzić z domu! Ostrzeżenie IMGW, którego nikt nie powinien ignorować – to czeka Polaków

To co dzieje w ostatnim czasie dzieje się z pogodą w naszym kraju, śmiało można określić mianem rollercoastera. Nowy rok przywitał nas piękną, ciepłą, iście wiosenną pogodą. Teraz natomiast musimy zmagać się z niebezpiecznymi i bardzo mocnymi porywami wiatru, o czym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami prędkość wiatru może wynosić nawet 140 kilometrów na godzinę. To jednak nie koniec. Najgorzej było poprzedniej nocy, jednak sytuacja nadal jest niepokojąca. Mieszkańcy niektórych regionów Polski otrzymali nawet alerty na telefony komórkowe. Najgorzej było w Sudetach, gdzie do teraz bardzo mocno wieje. Na IMGW czytamy:

Wiatr lokalnie silny, do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach porywy do 110 km/h, w Sudetach do 140 km/h.

Okazuje się jednak, że kolejne dni przyniosą następne zmiany. Nie spodoba się to tym, którzy już zdążyli przywyknąć do cieplejszych temperatur i mieli nadzieje na szybką wiosnę. Mianowicie, znów będzie zimno, śnieżnie i ślisko.

ZOBACZ TAKŻE: Z tą kartą w McDonald’s zjesz za darmo do końca życia. Co zrobić, żeby ją zdobyć?

Mroźne powietrze, spadki temperatury

W serwisie o2.pl czytamy, że choć w piątek 6 stycznia pojawi się więcej przejaśnień – to niestety będzie o wiele zimniej. Na Suwalszczyźnie temperatura może spaść nawet do -9 stopni Celsjusza. Północ i wschód Polski – w tych regionach spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, które przyczynią się do oblodzenia dróg i chodników. To zjawisko jest niezwykle niebezpieczne i trzeba na nie bardzo uważać.

źródło: o2.pl, IMGW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.