Podczas spaceru zgubili dziecko – żłobek we Wrocławiu

podczas spaceru zgubili dziecko

Podczas spaceru opiekunki zgubiły 16-miesięczne dziecko. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w jednym ze żłobków we Wrocławiu. Panie nie przeliczyły dzieci. Dowiedziały się o zgubie dopiero po interwencji przypadkowych przechodniów, którzy zaniepokoili się samotnym dzieckiem.

Samotny malec na placu zabaw

Do nietypowego wydarzenia doszło we wtorek popołudniu we wrocławskim parku Klecińskim. To właśnie tam wychowawczynie zabrały na spacer grupę dzieci ze żłobka. W pewnym momencie przypadkowi przechodnie zauważyli małe dziecko, które samo bawi się na placu zabaw. Zauważyli również, że całkiem niedawno widzieli grupę dzieci z opiekunkami. Skojarzyli więc fakty, że chłopiec mógł należeć do tego samego żłobka. Szybko zainterweniowali. Okazało się, że ich przypuszczenia są trafne. Panie były bardzo zdziwione i zszokowane. Jednak przyznały się, że po spacerze i zabawie zapomniały o ponownym przeliczeniu dzieci, dlatego nie zorientowały się o braku jednego z nich. 

ZOBACZ TAKŻE: 13-LATKA ARESZTOWANA ZA UŁOŻENIE DŁONI W KSZTAŁT PISTOLETU

Rodzice nie dowierzają

Rodzice dziecka nie ukrywają zdenerwowania. Uważają to za „czyn haniebny”. Nie mogli uwierzyć, że podczas spaceru pracownice mogą zapomnieć o jednym z ich podopiecznych. Właścicielka żłobka AQQ Elżbieta Rejda przyznaje, że doszło do zaniedbania. Spotkała się ona z rodzicami i opiekunkami. Zapewnia:

Będziemy też pracować nad zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci. Do czasu wprowadzenia nowych zasad, ograniczymy wychodzenie na dwór

Rodzice 16-miesięcznego dziecka zapewniają, że nie pozostawią tej sprawy w spokoju. Co więcej, sprawie przyjrzą się urzędnicy. Anna Bytońska z wrocławskiego magistratu podkreśla, że pracownicy wydziału zdrowia, pod który podlegają żłobki, przeprowadzą w najbliższym czasie kontrolę. 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.