Ma 15 lat i napadł z nożem na taksówkarza – będzie sądzony jak dorosły

ma 15 lat i napadł

Ma 15 lat i napadł z nożem na taksówkarza – zdecydowano, że nastolatek będzie sądzony jak dorosły. Właśnie dziś Sąd w Zabrzu podejmie decyzję, co dalej z młodocianym, który dopuścił się brutalnego ataku na kierowcę taksówki w dniu wczorajszym. 

Ma 15 lat i napadł z nożem na taksówkarza – odpowie za swoje czyny jak dorosły

Pamiętacie brutalny napad na taksówkarza pod Warszawą, kiedy to młody mężczyzna i kobieta okradli kierowcę, a wszystko nagrało się na wewnętrzną kamerę pojazdu? Tym razem także doszło do przestępstwa, jednakże wszystko mogło skończyć się o wiele poważniej. We wtorek rano w Zabrzu, kurs taksówką zamówił pewien młodzieniec. Gdy dotarł na miejsce, zaatakował kierującego nożem. W okolice głowy i ręki swojej ofiary, 15-latek oddał kilkanaście uderzeń. Już teraz wiadomo, że za swoje czyny odpowie jak dorosły. Sąd ma orzekać w jego sprawie dzisiaj.

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRYCZNE ODKRYCIE W ANGLII! W PRZYCZEPIE CIĘŻARÓWKI ZNALEZIONO 39 CIAŁ. TRWA DOCHODZENIE, ARESZTOWANO JUŻ KIEROWCĘ ZESTAWU

Nastolatek spędzi 3 miesiące w ośrodku dla nieletnich, jego zachowanie było niepokojące

Wstępnie wiadomo, że młodociany napastnik na 3 miesiące trafi do ośrodka dla nieletnich. Policjanci opisują jego zachowanie jako niepokojące. Po ataku którego się dopuścił, kierowca uciekł z pojazdu. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, chłopiec nadal siedział w samochodzie i był nadzwyczajnie spokojny. Wydawało się, że nie zdawał sobie sprawy z powagi całego zajścia.

W trakcie kursu natomiast, 15-latek mówił taksówkarzowi że ktoś go śledzi i prosił, aby poczekali na jego ojca. Do ataku doszło w momencie, gdy kierowca taryfy zaproponował podwózkę na stację benzynową. Cała sytuacja miała natomiast miejsce nieopodal skateparku. Taksówkarz odniósł poważne rany.

źródło zdjęcia: wiadomosci.poinformowani.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.