13-latka aresztowana za ułożenie dłoni w kształt pistoletu

13-latka aresztowana za ułożenie dłoni w kształt pistoletu

13-latka aresztowana za ułożenie dłoni w kształt pistoletu! Do nietypowych wydarzeń doszło w Overland Park w stanie Kansas. Kolega zapytał dziewczynkę, czy mogłaby zabić kogoś z klasy. 13-latka udawała, że ma broń i wskazała na cztery osoby, a następnie na siebie. Świadek tej sytuacji poinformował o zdarzeniu służby ochronne.

13-latka aresztowana

Incydent miał miejsce w Westridge Middle School w Overland Park. Uczennica została rzekomo zapytana przez kolegę z klasy, czy mogłaby kogoś zabić. Dziewczyna wówczas ułożyła swoje dłonie w broń i wycelowała w kilku swoich kolegów. Gdy inny uczeń zapytał ją, kogo zabije, dziewczynka wytypowała 4 znajomych, a następnie siebie. W efekcie funkcjonariusze policji aresztowali 13-latkę i oskarżyli o przestępstwo. Dane dziewczynki nie zostały podane do informacji publicznej, ze względu na jej młody wiek.

 

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA ZMARŁA PO TYM, JAK DENTYSTA USUNĄŁ JEJ 10 ZĘBÓW

„Zagrożenie” potraktowano bardzo poważnie

Rzecznik policji Overland Park w rozmowie z NBC News powiedział, że osoba, która widziała zdarzenie poczuła się zagrożona. Zadzwoniła więc na policję, a następnie poinformowała o wydarzeniach pobliską szkołę. Oficer zatrudniony w miejskim wydziale policji, przeprowadził wywiad ze świadkami, którzy „potwierdzili działania stanowiące potencjalne zagrożenie”. Dodał:

Zbyt często pojawiają się doniesienia o przemocy w szkołach i pytania o to, co można lub trzeba zrobić, aby zapobiec tragedii. Zagrożenia w szkołach są traktowane bardzo poważnie i odpowiednio traktowane.

Po przeanalizowaniu dowodów 13-latkę oskarżono o grożenie rówieśnikom, co jest przestępstwem. Ma pojawić się w sądzie w przyszłym tygodniu. Jon Cavanaugh, dziadek dziewczynki, powiedział: „oskarżenia wymknęły się spod kontroli”. Uważa, że wnuczka powinna skończyć jedynie w gabinecie dyrektora. Co więcej, dziewczynka nigdy nie miała dostępu do broni. Służby nie potwierdzają, czy szkoła ukarała dyscyplinarnie uczennicę.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.