Podano prawie 2 miliony dawek szczepionki. Wiadomo ile osób doznało wstrząsu

podano prawie 2 miliony

Podano prawie 2 miliony dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Bardzo interesujące dane opublikowała amerykańska agencja CDC. Dzięki nim wiadomo, jak wygląda sprawa wstrząsów anafilaktycznych, o których tak często mówi się właśnie w kontekście stosowania preparatu firmy Pfizer i BioNTech. Czy rzeczywiście występują one tak często, jak podaje się w wielu przekazach? Które osoby najczęściej doznają wstrząsu? Czy zmarł ktoś, kto doznał wstrząsu po otrzymaniu preparatu?

Podano prawie 2 miliony dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Wiadomo ile osób doznało wstrząsu! Interesujące dane agencji CDC

Temat szczepień przeciwko koronawirusowi nadal jest numerem jeden w mediach. Jak dobrze wiadomo, programy szczepień ruszyły już w wielu krajach. W Polsce na dzień dzisiejszy podaje się, że zaszczepiono 160 359 osób, a ostatniej doby dokonano 20 133 szczepień. Warto dodać, że w naszym kraju na samym początku preparat marki Pfizer i BioNTech dostaje tak zwana grupa „0” – czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia.

Ciekawe dane płyną jednak zza oceanu. Agencja CDC opublikowała interesujący raport, z którego wynika, że podano tam już blisko 1,9 miliona dawek szczepionki przeciwko COVID-19. W raporcie skupiono się jednak przede wszystkim na temacie wstrząsów anafilaktycznych. A to dlatego, że właśnie je przytacza się najczęściej jako główną konsekwencję szczepienia. Czy słusznie? Raport wydaje się ucinać wszelkie spekulacje. Według agencji CDC, na 1,9 miliona szczepień, zarejestrowano jedynie 21 przypadków wstrząsu anafilaktycznego.

ZOBACZ TAKŻE: KSIĄDZ SPORZĄDZIŁ CENNIK ZA KOLĘDĘ! KWOTY ZWALAJĄ Z NÓG! O WSZYSTKIM DOWIEDZIAŁA SIĘ KURIA

Czy umarł ktoś, kto doświadczył wstrząsu po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19?

21 przypadków wstrząsu anafilaktycznego na prawie 2 miliony dawek szczepionki podanych w Stanach Zjednoczonych – ta liczba wydaje się naprawdę niska. Jeśli wierzyć agencji CDC, z 21 osób, które doświadczyły wstrząsu – 17 w specjalnym wywiadzie przed szczepieniem zgłosiło, że w przeszłości zdarzały się u nich podobne reakcje alergiczne. Z kolei wśród wspomnianej 17-stki, znalazło się 7 osób, które doznały konkretnie wstrząsu anafilaktycznego. Większość z tych osób (aż 86%) objawy wstrząsu wykazało, nim minęło 30 minut od podania szczepionki.

Warto także dodać, że nie zmarł żaden z 21 pacjentów, u których wystąpił wstrząs. Agencja, która przeprowadziła badania, na końcu uznała, że wystąpienie wstrząsu po podaniu tej konkretnej szczepionki jest „ekstremalnie rzadkie”.

O wszystkim na swojej facebookowej stronie pisze portal Kataklizmy w Polsce i na świecie. Właśnie tam pojawił się post, odnoszący się bezpośrednio do rezultatów badań agencji CDC. Można to zobaczyć poniżej:

W Stanach Zjednoczonych podano już blisko 1,9 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19, wyprodukowanej przez firmy…

Opublikowany przez Kataklizmy w Polsce i na świecie Czwartek, 7 stycznia 2021

źródło: Facebook – Kataklizmy w Polsce i na świecie, agencja CDC

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.