Ksiądz z Krajkowa sporządził cennik za kolędę. Szokujące kwoty

ksiądz z krajkowa

Ksiądz z Krajkowa sporządził cennik za kolędę! Ile pieniędzy musieli przygotować wierni, którzy chcieli przyjąć kapłana w swoich domach w mazowieckiej wsi? O sytuacji z parafii pw. Trójcy Świętej jest bardzo głośno. Pisze o niej między innymi portal o2.pl. Kontrowersyjną sprawą zainteresowała się także Kuria Diecezjalna w Płocku. Ponadto na stronie parafii ukazały się kryteria przyjmowania księdza w czasie pandemii.

Ksiądz z Krajkowa sporządził cennik za kolędę. Wiadomo, ile za wizytę księdza mieli płacić parafianie!

Czy można mówić o małym skandalu w parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie (województwo mazowieckie)? Właśnie tam proboszcz sporządził cennik wizyty duszpasterskiej i ściśle określił, ile pieniędzy za odwiedziny, rodziny powinny złożyć w ofierze na kościół. O sprawie pisze portal „Płońsk w sieci” oraz o2.pl.

Kryteria wpłat zostały przez proboszcza ściśle określone. W dobie kryzysu i pandemii koronawirusa, duchowny nie okazał litości dla wiernych. Według rozpiski, osoby samotne na rzecz parafii miały przekazać 100 złotych, natomiast rodziny – 200 złotych. Warto podkreślić, że w większości parafii w naszym kraju, księża nigdy nie narzucają wysokości ofiar, które zresztą najczęściej pozostają dobrowolne i zależą od osób, które je składają.

Kolejne kontrowersje wzbudziło to, że mimo obostrzeń i panującej na całym świecie pandemii, ksiądz postanowił odwiedzać wiernych. Jak jednak podaje o2.pl, miało się to odbyć na specjalnych zasadach, a duchowny zobowiązał się wchodzić tylko do domów osób, które wyraźnie tego chcą.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEDSIĘBIORCY MÓWIĄ „DOŚĆ”! OTWIERAJĄ KOLEJNE LOKALE – MIMO PANUJĄCYCH OBOSTRZEŃ. JAK SAMI PRZYZNAJĄ – NIE MAJĄ JUŻ ZA CO ŻYĆ. JAKA BĘDZIE REAKCJA RZĄDU?

Zdecydowana reakcja Kurii Diecezjalnej w Płocku. Ksiądz przeprasza i wycofuje się z kontrowersyjnej inicjatywy

Można powiedzieć, że sprawa miała szczęśliwy finał. Informacje o kontrowersyjnym cenniku kolędy trafiły do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Po wszystkim proboszcz wycofał się z szokującego pomysłu. Mało tego – ksiądz postanowił przeprosić swoich parafian, a słowa skruchy można było przeczytać na stronie parafii z Krajkowa.

Portal o2.pl przytoczył także wypowiedź rzecznik, Elżbiety Grzybowskiej, która odniosła się co całego zajścia. Cytujemy ją poniżej:

Uprzejmie informuję, że odbyła się rozmowa z ks. proboszczem. Przyznał on, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny. Zobowiązał się, że skoryguje tę informację i przeprosi parafian.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.