Po przeczytaniu tego dokumentu usuniesz WhatsAppa. Wyciekł z FBI

Koniec WhatsApp

Po przeczytaniu tego dokumentu usuniesz WhatsAppa. W sieci znów głośno jest o pewnym tajnym dokumencie, który rzekomo wyciekł z FBI. Jak czytamy w branżowym serwisie dobreprogramy.pl – portal Rolling Stone wszedł w jego posiadanie. Jeżeli wszystko jest prawdą – służby mają pełen wgląd do wiadomości i treści przesyłanych w popularnych komunikatorach: WhatsApp (Meta/Facebook) i iMessage (Apple). Szczegóły poniżej.

Po przeczytaniu tego dokumentu usuniesz WhatsAppa. Wyciekł z FBI, co to oznacza dla użytkowników?

Chyba nie ma już osoby, która nigdy nie korzystałaby z popularnego komunikatora WhatsApp. To wydawałoby się dobra alternatywa dla innych dobrze znanych programów, dzięki którym można komunikować się z innymi. Pozwala on nie tylko na wysyłanie wiadomości tekstowych, ale też zdjęć i nagrań, dzwonienia i wideo-połączeń. Czy jednak korzystając z aplikacji jesteśmy anonimowi, a wysyłane tam treści nie opuszczają naszych rozmów? Okazuje się, że nie jest to wcale takie oczywiste.

W serwisie dobreprogramy.pl czytamy, że portal Rolling Stone wszedł w posiadanie pewnego dokumentu. Jeśli wierzyć doniesieniom, pochodzi on z archiwów FBI. Wynika z niego, że wiadomości wymieniane właśnie między innymi na WhatsApp wcale nie są do końca prywatne. Mianowicie, w każdej chwili dostęp do nich mogą mieć przedstawiciele służb. Na dobreprogramy.pl czytamy:

Dokument, opublikowany rzekomo 7 stycznia 2021 roku, stanowi wewnętrzne wytyczne dla FBI dotyczące tego, kto i w jaki sposób może uzyskać dostęp do danych pochodzących z komunikatorów.

ZOBACZ TAKŻE: Jasnowidz Jackowski wskazał polskie miasto. Ludzie będą z niego uciekać, porażająca wizja

Służby mogą dotrzeć do wiadomości z tych trzech komunikatorów

Jak podaje portal dobreprogramy.pl oraz jak wynika z powyższej grafiki – służby bez problemów mogą dotrzeć do wiadomości z następujących komunikatorów: WhatsApp, Line oraz iMessage. Co jednak najciekawsze, to ta pierwsza aplikacja ma działać najsprawniej ze służbami. Strona dobreprogramy.pl podaje, że wygenerowanie raportu dla „federalnych” zajmuje jedynie kwadrans:

Na stworzenie raportu z WhatsAppa i przesłanie go do FBI potrzeba jedynie 15 minut. W rozmowie z serwisem Rolling Stone rzecznik WhatsAppa potwierdził, że firma przesyła dane federalnym, jeśli wpłynie do niej wniosek.

źródło: dobreprogramy.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.