Plague Inc. – gra o zarażaniu ludzkości – aktualnie podbija chiński rynek

plague inc

Plague Inc. – gra, która polega na zdziesiątkowaniu ludzkości tajemniczą chorobą – aktualnie jest numerem jeden w Chinach. Statystyki pokazują, że aplikacja jest na pierwszym miejscu pod względem pobrań w chińskim AppStore. I to nawet pomimo faktu, że ukazała się ona już w 2012 roku. Okazuje się jednak, że to typowa tendencja, a gra popularna zrobiła się także podczas wybuchu epidemii Eboli.

Plague Inc. – gra o zarażaniu ludzkości – aktualnie podbija chiński rynek

Chiny zmagają się z potężnym problemem, jakim jest wybuch epidemii koronawirusa. Wszystko jest o tyle niepokojące, że trudno stwierdzić jaka naprawdę jest skala zarazy. A to dlatego, że komunikaty przekazywane przez Chińczyków, nieco różnią się od tego, co widać na niepokojących nagraniach pochodzących z Wuhan. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że niektóre informacje są tuszowane, aby uniknąć wybuchu paniki. Nad ranem mówiło się o ponad 800 osobach zakażonych nieznanym wirusem, a także 25 ofiarach choroby. Blisko 200 osób ma być natomiast w stanie ciężkim. I właśnie w takich okolicznościach, w Chinach rekordy popularności zaczyna bić gra z 2012 roku. Chodzi w niej o stworzenie niebezpiecznego wirusa lub bakterii, która zgładzi całą ludzkość. Jak widać, obecna sytuacja w Wuhan i okolicach, zachęciła miejscową ludność do zagłębienia się w tematykę śmiercionośnych chorób.

ZOBACZ TAKŻE: CO TAK NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ W CHINACH? W SIECI POJAWIŁY SIĘ PRZERAŻAJĄCE MATERIAŁY WIDEO Z WUHAN I OKOLIC. WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE ŚWIAT NIE ZNA CAŁEJ PRAWDY

Plague Inc. to świetna symulacja rozprzestrzeniania się choroby

Gra Plague Inc. to swego rodzaju fenomen, który ożywa każdorazowo, gdy tylko na świecie szerzy się nieznana i śmiercionośna choroba, co idealnie pokazuje przykład Chin. Realizm rozgrywki swego czasu docenili także lekarze i uczeni. Między innymi dzięki temu, aplikacja niezmiennie cieszy się popularnością już od ośmiu lat.

Portal eurogamer.pl opublikował słowa jednego z twórców Plague Inc., które cytujemy poniżej:

Ludzie są ciekawi i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat zaraźliwych chorób. Plague Inc może tu się przydać, bo to dobra prezentacja tego, jak wirus może się rozprzestrzeniać.

Tworzenie własnego patogenu i rozwijanie go w ten sposób, aby dotarł do każdego kraju i był wysoce śmiertelny – jak widać – dla wielu jest przednią rozrywką. Mimo to, obecna sytuacja w Chinach sprawia, że wgląd w statystyki dotyczące pobrań aplikacji, jest nieco zaskakujący.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.