Nie żyje Edwin Straver – kolejna ofiara rajdu Dakar

Zagraniczne media przekazały tragiczne wieści ze świata sportu – nie żyje Edwin Straver. 48-letni holenderski motocyklista zmarł w skutek tragicznego wypadku podczas Rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej. Do zdarzenia doszło podczas 11 etapu wyścigu. To kolejna ofiara tegorocznej edycji, gdyż pożegnaliśmy również Portugalczyka – Paulo Goncalvesa. 

Nie żyje Edwin Straver – holenderski motocyklista

Sporty ekstremalne dostarczają wiele emocji, jednocześnie będąc dość ryzykownymi działaniami. To nie przeszkadza wielu osobom, aby realizować się i spełniać marzenia. Zrzeszają masę widowni, a kibice z całego świata dzielnie ich wspierają.

W tegorocznej edycji Rajdu Dakar niestety doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Najpierw media poinformowały o tragicznej śmierci Portugalczyka – Paulo Goncalvesa, natomiast doszły do nas kolejne wieści. Świat sportu pożegnał kolejnego uczestnika. Podczas 11 etapu wyścigu, w tragicznym wypadku zmarł Edwin Straver. To 48-letni motocyklista, który rok temu wygrał popularny wyścig. Startował w klasie bez wsparcia zespołów czy wysokich funduszy.

 

Motocyklista upadł i uderzył głową w twardą powierzchnię. Jak podaje portal Motorsport, lekarze poinformowali o złamaniu kręgów szyjnych i zatrzymaniu akcji serca.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.