PKO BP ostrzega przed mailami od oszustów – mogą nawet przejąć konto!

PKO BP ostrzega przed cyberprzestępcami, którzy szukają coraz nowszych metod, aby chociażby przejąć twoje konto. Aktualnie wpadli na pomysł, aby rozsyłać fałszywe maile. Nie było by to jeszcze podejrzane, gdyby nie linki do formularzy kredytowych. Co się może wtedy stać? Jeżeli dostaną się do twojego konta, stracisz do niego dostęp oraz swoje środki. Lepiej być uważnym. 

PKO BP oszust może przejąć nawet twoje konto

Czy to w kwestii banków czy innych placówek zajmujących się obiegiem pieniędzy, warto zweryfikować wiadomości lub maile do nas przychodzące. W tych czasach, kiedy technologia rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, można lepiej zabezpieczyć systemy, jednak z drugiej strony oszuści mają również spore pole do popisu i szukają nowych rozwiązań jak oszukiwać.

Dlatego, od kilku dni PKO BP ostrzega przed ludźmi, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Na oficjalnej stronie wyjaśnia, że ktoś rozsyła maile, w których jest się proszonym o wypełnienie formularza potrzebnego do złożenia wniosku o kredyt. Co się okazuje, Bank PKO nie wysyłał takich wiadomości do swoich klientów.

 

Stworzenie linku do oprogramowania, które może przejąć na przykład konto bankowe, dla specjalistów może nie być trudnym zadaniem. I tak też teraz działają wyżej wspomniane rozsyłane wiadomości. Bank ostrzega, że kliknięcie w link, może spowodować, że oszuści przejmą wasze konta i zablokują do nich dostęp.

ZOBACZ TAKŻE: SPRAWDŹ, JAKĄ RATĘ KREDYTU POWINIENEŚ SPŁACAĆ [KALKULATOR]

Warto pamiętać o kilku zasadach, aby nie dać się nabrać. Jeżeli nie jesteście pewni czy daną wiadomość wysłał wasz bank, skontaktujcie się z infolinią. Nie potrwa to długo, a wasze konto będzie bezpieczne. Dodatkowo, nie wchodź w żadne podejrzane linki – zwiększa to prawdopodobieństwo, aby zostać oszukanym. Szczególnie w przypadku podania swoich danych itp.

Niestety bardzo łatwo paść ofiarom oszustów, dlatego warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie w internecie. Ostatnio to jedna z bardziej popularnych dróg działania tych osób.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.