Masz kredyt? sprawdź czy nie przepłacasz! [obniżona rata, kalkulator]

Masz kredyt i zastanawiasz się co zrobić, aby zmniejszyć jego raty? Mamy kilka sprawdzonych sposobów, które mogą ci w tym pomóc. Wiadomo, że comiesięczne zobowiązanie kosztów czasami może być zbyt wysokie i w danym czasie kłopotliwe. Dlatego warto się zapoznać z kilkoma praktycznymi poradami. 

Kilka sposobów na obniżenie rat kredytów

Czy wiesz, że podpisując kredyt gotówkowy nie jesteś zmuszony spłacać go do końca w tej samej
instytucji? Ile razy zmieniałeś dostawcę telefonii komórkowej? Co było powodem? Bardziej korzystna oferta, lepszy telefon lub rozszerzony zakres usługi. To samo możesz zrobić ze swoim zobowiązaniem w banku. 7 na 10 kredytów jest za drogich, sprawdź, jak można je obniżyć.

Dlatego jednym ze sposobów jest zmiana banku. Oznacza to, że możecie zaciągnąć inny kredyt na spłatę poprzedniego – dla drugiego banku to zawsze nowy klient, który jakby nie było wybrał ich ofertę, która na daną chwilę jest dla niego bardziej korzystna.

Kolejnym sposobem jest wydłużenie okresu spłaty kredytu. Im więcej rat tym są one niższe, jednak warto się nad tym dodatkowo zastanowić, gdyż rośnie wtedy odsetek dla banku. Placówka dostanie od nas więcej pieniędzy.

Jaką kwotę powinieneś spłacać? – kalkulator

Poniżej znajdziecie kalkulator, który podpowie wam, jaką kwotę kredytu powinniście spłacać. Warto się z nim zapoznać, zanim się na to zdecydujecie.

Jesteś ciekawy jaką ratę powinieneś spłacać? Sprawdź to poniżej!


Wakacje kredytowe lub niższa marża

Słyszałeś o wakacjach kredytowych? O wakacje kredytowe starają się zwykle kredytobiorcy z
przejściowymi problemami ze spłatą kredytu. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana banku na tańszy.
W zależności od banku, w którym obecnie spłacasz raty, po 3-5 latach zrobisz to bezpłatnie. Nowy bank przeleje kwotę, która pozostała Tobie do spłaty. W taki o to sposób możesz zaoszczędzić nawet do 50 tys. zł na odsetkach. Wiele osób w to nie wierzyło, dopóki nie skorzystało z takiej opcji.

ZOBACZ TAKŻE: OBNIŻENIE RAT KREDYTU – KREDYT KONSOLIDACYJNY, DATA, SPŁATA

Ostatnim przez nas proponowanym rozwiązaniem może być obniżenie marży. Jest to składnik oprocentowania. jednak można do niej podpisać aneks. Zależy to od tego kiedy wzięliście kredyt i jaka marża jest zapisana w umowie, w stosunku do tych, które są aktualnie na rynku.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.