Dwóch saperów nie żyje! Eksplozja niewybuchu w Kuźni Raciborskiej

dwóch saperów nie żyje

Dwóch saperów nie żyje, a czterech jest rannych – w tym dwóch ciężko i trwa walka o ich życie. To tragiczny bilans eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej. Wszystko działo się na terenie lasu, gdzie kilka dni temu odkryto pięć sztuk pocisków artyleryjskich. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Dwóch saperów nie żyje, czterech jest rannych. Potworne skutki eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej

Do tragicznego zdarzenia doszło w Kuźni Raciborskiej, gdzie kilka dni temu na leśnych terenach znaleziono niewybuchy. Jak podaje Marek Pawlak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, żołnierze mieli do czynienia z pięcioma sztukami pocisków artyleryjskich. Do czasu przybycia saperów, teren na którym znajdowały się groźne niewybuchy był zabezpieczany. Dziś jednostka saperów wkroczyła do pracy przy rozbrajaniu znaleziska. Niestety, ta próba zakończyła się tragedią. Pocisk eksplodował, a śmierć na miejscu poniosło dwóch saperów. Pozostała czwórka odniosła obrażenia – dwie osoby w najcięższym stanie przetransportowano do szpitali śmigłowcami, natomiast resztę która ucierpiała stosunkowo najmniej, do placówek medycznych przewieziono karetkami.

ZOBACZ TAKŻE: NASTOLATKA ZJADŁA SWOJEGO NIEŻYJĄCEGO KONIA – TERAZ INTERNAUCI GROŻĄ JEJ ŚMIERCIĄ

Na miejscu zdarzenia pracuje aż 8 zastępów straży pożarnej

Wiadomość pochodzi niemal z ostatniej chwili, wiadomo jednakże, że na miejscu zdarzenia pracuje aż 8 zastępów straży pożarnej. Jak dotąd nie pojawia się jednak więcej szczegółów dotyczących tragedii.

źródło zdjęcia: zielonanews.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.