PILNE: USA wysyła wojsko do Polski! Pentagon potwierdza

zaczęło się już dzisiaj

PILNE: USA wysyła wojsko do Polski! Sensacyjne wieści potwierdził Pentagon. Takowe doniesienia pojawiały się już wcześniej. Amerykańskie media donosiły, że wysłanie dodatkowych kilku tysięcy żołnierzy do Europy zatwierdził Joe Biden. O wszystkim na Twitterze pisał także Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. On także potwierdził te doniesienia i zdradził więcej szczegółów. Wiadomo ilu żołnierzy trafi do naszego kraju, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO. To odpowiedź na działania Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą.

PILNE: USA wysyła wojsko do Polski! Pentagon potwierdza medialne spekulacje

Potwierdziły się nieśmiałe doniesienia medialne! To prawda – Stany Zjednoczone wysyłają dodatkowe wojska do Europy, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO. Wielu żołnierzy ma trafić do Polski. Wszytko potwierdził Pentagon.

Już wcześniej mówiło się, że Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych kilku tysięcy żołnierzy między innymi do naszego kraju. Niedługo później rewelacjami na Twitterze podzielił się Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, także potwierdzając wcześniejsze doniesienia. Napisał on tam, że jest to „mocny sygnał solidarności w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie” oraz że „sprzeciwiamy się jakiejkolwiek agresji wobec naszego sąsiada„.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI O SYTUACJI NA UKRAINIE – „BĘDZIE ALARM BOJOWY”, „PODERWANE SAMOLOTY”

Prawie 2 tysiące amerykańskich żołnierzy trafi do Polski. „Jasny sygnał dla pana Putina”

Jak potwierdził Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, do Polski trafi dokładnie 1,7 tysiąca amerykańskich żołnierzy. RMF24.pl powołując się na informacje z Pentagonu podaje, że dodatkowe wojska trafią także do Niemiec. Tysiąc żołnierzy ma trafić także do Rumunii – wcześniej stacjonowali oni w Niemczech. Przy okazji zapowiedziano, że niebawem do Europy mogą trafić kolejne wojska z USA.

Wspomniane 1,7 tysiąca amerykańskich wojskowych ma pojawić się w Polsce w ciągu najbliższych dni. RMF24.pl przytacza wypowiedź Johna Kirby, rzecznika Pentagonu:

To ważne, by wysłać jasny sygnał panu Putinowi i całemu światu, że NATO ma znaczenie […] i że jesteśmy gotowi do obrony naszych sojuszników.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.