Nowy sposób oszustów – uważajcie na tego rodzaju maseczki!

Oszustwo na maseczkę

Niepokojące wiadomości docierają prosto z warszawskiego Grochowa. Oszuści wymyślili kolejny, niezwykle niebezpieczny sposób na kradzieże. Nakłaniają do przymierzenia maseczki, która nasączona jest obezwładniającą substancją. Osoba po powąchaniu niemalże od razu traci przytomność.

Nowy sposób oszustów

Zaledwie kilka dni temu media jak i policja informowały o niebezpiecznych wydarzeniach mających miejsce w Kaliszu. To właśnie tam oszust podający się za akwizytora zaaplikował rzekome perfumy potencjalnej klientce. Kobieta po powąchaniu automatycznie opadła z sił i upadła na ziemię. W ostatniej chwili udało jej się uniknąć niebezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: PERFUMY, PO KTÓRYCH TRACI SIĘ PRZYTOMNOŚĆ

Jak się okazuje, oszuści wykorzystujący obezwładniającą substancję pojawili się również w Warszawie, a konkretnie na Grochowie. Tym jednak razem postanowili wykorzystać fakt panującej piątej fali pandemii koronawirusa.

Jak informuje Super Express, na warszawskim Grochowie panują oszuści pukający do drzwi. Po otworzeniu nakłaniają do przymierzenia maseczki, powołując się na rzekomą akcję społeczną. Materiał nasiąknięty jest substancją usypiającą i obezwładniającą, co umożliwia oszustom wejście na teren mieszkania i obrabowania go.

Warto zauważyć, że oszuści muszą dobrze znać tą dzielnicę i mieszkających tam ludzi, bowiem celują głównie w osoby starsze.

Prawdopodobnie chodzi o dwie osoby, mężczyznę i kobietę, którzy krążą po okolicy i podają się za osoby wysłane z przychodni rejonowej. Mają ze sobą maseczki, które każą przymierzać, mówią o prospołecznej akcji, a maseczki nasączone są substancją usypiającą – powiedziała w rozmowie z Super Expressem Anna Bojarska, prowadząca lokalny dom seniora.

Na osiedlu pojawiły się specjalne komunikaty ostrzegające o potencjalnym zagrożeniu.

Prosimy pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych do mieszkań oraz nie przyjmować masek ochronnych od obcych osób – apelują władze Spółdzielni Mieszkaniowej „Szaserów”.

Pandemia jest czasem, kiedy kreatywność oszustów nie zna granic, a wszechobecny strach o zdrowie i przysłania niekiedy zdrowy rozsądek i ostrożność.

 

źródło: se.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.