Pielęgniarka zamiast szczepionki na koronawirusa podawała… – wstrzyknęła to 8 tys. osobom!

Szczepionki

Wielki skandal w Dolnej Saksonii! Pielęgniarka zamiast szczepionki przeciwko Covid-19, wstrzykiwała pacjentom roztwór soli fizjologicznej. Szacuje się, że około 8,5 tys. osób nie otrzymało oczekiwanej dawki. Kobieta tłumaczyła się, że omyłkowo stłukła ampułkę ze szczepionką i wstydziła się do tego przyznać, dlatego podała nieszkodliwy roztwór soli fizjologicznej. 

Pielęgniarka zamiast szczepionki podawała roztwór soli fizjologicznej

Do szokujących wydarzeń doszło w Niemczech, w Dolnej Saksonii. To właśnie tam, jedna z pielęgniarek zamiast szczepionki na koronawirusa podawała pacjentom nieszkodliwy medycznie roztwór soli fizjologicznej. Sytuacja ta miała miejsce w terminie mniej więcej od 5 marca do 20 kwietnia. Szacuje się, że blisko 8,5 tys. osób nie otrzymało swojej dawki.

Dotychczas znanych było tylko sześć przypadków, w których pacjenci nie otrzymali właściwej szczepionki. Jednak, jak podał we wtorek powiat fryzyjski, nawet 8557 osób mogło między 5 marca a 20 kwietnia otrzymać w punkcie szczepień w Roffhausen zastrzyk, za którego zawartość odpowiedzialna była kobieta – poinformowało Die Welt.

ZOBACZ TAKŻE: WARIANT LAMBDA WYKRYTY W POLSCE. CO WIADOMO O GROŹNEJ MUTACJI KORONAWIRUSA?

Pielęgniarka, która zamiast szczepionki na koronawirusa podawała roztwór soli fizjologicznej tłumaczyła się, że przez przypadek zbiła fiolkę ze szczepionką. Wstyd było jej się do tego przyznać, dlatego zdecydowała się podać sól fizjologiczną. Jej tłumaczenie nie zostało przyjęte, bowiem osób, które nie otrzymały swojej dawki jest kilka tysięcy.

Faktem jest, że nie wiemy, jak wiele z nich jest nieszczepionych lub tylko częściowo zaszczepionych. (…) Niestety, kobieta nie współpracuje z policją, milczy – poinformował szef dolnosaksońskiego sztabu kryzysowego ds. koronawirusa, Heiger Scholz.


Problem okazuje się jednak bardziej złożony, bowiem trudno dokładnie określić, które osoby nie otrzymały szczepionki. Wiadomo natomiast, że spora część osób nie ma zapewnionej odporności na koronawirusa. Około 8,5 tys. osób otrzymało propozycję ponownego szczepienia.

Fakt, że musimy wystosować ten apel, bardzo mnie niepokoi, ponieważ wielu naszych obywateli może teraz nie mieć zapewnionej ochrony przed koronawirusem, której chcieli, i do której mają prawo. Dlatego teraz najważniejsze jest dla nas informowanie tych osób, odpowiadanie na ich pytania i oferowanie dalszych szczepień. W związku z tym proszę wszystkich obywateli o kontakt, jeśli otrzymali szczepionkę we wspomnianym okresie – zaapelował Sven Ambrosy, starosta powiatu.

 

źródło: Polsatnews.pl, Die Welt, Facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.