Pięć radiowozów na sygnale – czyli zatrzymanie za brak maseczki w Opolu [WIDEO]

pięć radiowozów

Pięć radiowozów na sygnale – czyli zatrzymanie za brak maseczki w Opolu! W sieci opublikowano bulwersujące nagranie prosto z Polski. Widać na nim interwencję policji, która przypomina ujęcie groźnego, poszukiwanego od dawna przestępcy. Jak się jednak okazało, pięć radiowozów nie przyjechało na ryzykowną akcję, a po to, aby poradzić sobie z mężczyzną, który nie ubrał maseczki. Portal prostozopolskiego.pl opisał całą sprawę i dotarł do relacji świadków oraz słów mł. asp. Dariusza Świątczaka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Poniżej prezentujemy materiał wideo, w którym z pewnością w najbliższych dniach będzie bardzo głośno.

Pięć radiowozów na sygnale – czyli zatrzymanie za brak maseczki w Opolu. W sieci pojawiło się bulwersujące nagranie

Przepis o konieczności zakładania maseczek na świeżym powietrzu nadal jest powodem sporów wśród społeczeństwa. We wszystko zamieszana jest także policja, które musi egzekwować to, czy ludzie stosują się do nowych obostrzeń. W Polsce od momentu wprowadzenia tak zwanej „żółtej strefy” wystawiono już tysiące mandatów za niestosowanie się do rządowych zaleceń. Wiele z interwencji funkcjonariuszy budzi kontrowersje. Podobnie było i tym razem – w Opolu. Tam, do mężczyzny, który nie miał założonej maski, wezwano aż… 5 radiowozów na sygnale.

pięć radiowozów

Jak jednak można przeczytać na portalu prostozopolskiego.pl – sprawa ma drugie dno. Podobne wnioski można wyciągnąć oglądać nagranie jednego ze świadków. Mianowicie, osoba, wobec której policja podejmowała interwencję, była agresywna. Wiele wskazuje też na to, że mogło dojść do uderzenia jednego z funkcjonariuszy w twarz.

ZOBACZ TAKŻE: PROWOKACJA ROWERZYSTY – STRAŻ POŻARNA ZEPCHNĘŁA GO Z DROGI. UTRUDNIAŁ PRZEJAZD, MIMO ŻE MIAŁ DO DYSPOZYCJI ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ. INTERNAUCI NIE POZOSTAWILI NA NIM SUCHEJ NITKI. ZOBACZ NAGRANIE!

Zatrzymany był agresywny i pod wpływem alkoholu? Tak twierdzi policja. Ale czy naprawdę konieczne było wzywanie pięciu radiowozów na sygnale?

Sytuacja budzi ogromne kontrowersje wśród internautów. Nikt nie może zrozumieć tego, że do zatrzymania jednego mężczyzny trzeba było zaangażować aż 5 radiowozów, które jeden po drugim podjeżdżały na sygnale.

Portal prostozopolskiego.pl przytacza słowa mł. asp. Dariusza Świątczaka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, które cytujemy poniżej:

Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który szedł chodnikiem i nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Mężczyzna ten w trakcje rozmowy z policjantami stawał się coraz bardziej agresywny i wulgarny, w pewnym momencie naruszył nietykalność policjanta, w związku z tym został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Na stronie porstozopolskiego.pl można także przeczytać, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – co potwierdziło badanie alkomatem. Wykazało ono ponad promil.

Zatrzymanego w końcu zwolniono, jednak to nie koniec jego problemów. Wszystko przez naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

Wideo z zatrzymania:

źródło: prostozopolskiego.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.