Protest branży fitness przeciwko zamknięciu obiektów sportowych – „Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu”

Protest branży fitness

Kolejne obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa sprawiają, że niektórzy przestali już kryć swoje oburzenie i zaczynają się coraz bardziej buntować. Coraz częściej dochodzi do protestów, również w Polsce. Już jutro odbędzie się protest branży fitness przeciwko zamknięciu obiektów sportowych.

Protest branży fitness
W czwartek premier Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia w naszym kraju. To wynik stale rosnącej liczby osób chorych jak i ofiar. Już od jutra wydarzenia sportowe będą się odbywać bez udziału publiczności, a strefach żółtych i czerwonych zawieszona zostaje działalność siłowni, basenów i aquaparków. Polska Federacja Fitness postanowiła protestować przeciwko zamknięciu basenów, siłowni oraz innych obiektów sportowych. Protest ma odbyć się już jutro (sobota, 16 października) na placu Zamkowym w Warszawie. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie dotyczące protestu branży fitness. Czytamy w nim:
Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu. (…) Czas pokazać ilu nas jest oraz że nie jesteśmy marginalną branżą. 100 000 miejsc pracy jest na szali. Miliardy złotych również. Nie przeżyjemy kolejnego lockdownu.

ZOBACZ TAKŻE: MASECZKI MAJĄ SENS? ZOBACZ, TO NAGRANIE POKAZUJE, JAK PRZENOSI SIĘ WIRUS

Na protest branży fitness zaproszono nie tylko trenerów i pracowników siłowni oraz innych obiektów, ale także sportowców, którym odbiera się możliwość trenowania. Warto wspomnieć, że branża fitness to jedna z największych gałęzi sportu i rekreacji w naszym kraju, która przez pandemię koronawirusa oraz panujące obostrzenia niezwykle ucierpiała. Roczny przychód siłowni i klubów fitness w Polsce to ponad 4 mld złotych. Ponadto, branża ta obejmuje ponad 3,5 tys. placówek, prawie 80 tys. pracowników i 4 mln klientów.

Warto wspomnieć, że władze wciąż zastanawiają się nad kolejnymi rozwiązaniami, które pomogą zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. Pojawiła się propozycja wprowadzenia prohibicji, a konkretnie braku możliwości kupienia alkoholu po godzinie 19:00, a także przywrócenia niedziel handlowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

źródło: sport.se.pl, sport.pl, onet.pl, facook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.