Urlop psiacierzyński – czy w Polsce można wziąć płatne wolne na psa?

Urlop psiacierzyński

Wielu właścicieli psów ma ogromny problem, gdy zwierzę zachoruje lub kiedy dopiero zdecydowaliśmy się na niego i przed nami pierwsze dni adaptacji w nowym miejscu. To trudny czas nie tylko dla właścicieli, ale także zwierząt. Czy w Polsce można ubiegać się o urlop psiacierzyński? Okazuje się, że tak! Poznajcie szczegóły!

Pierwsza firma w Polsce wprowadziła płatny urlop na psa!

Właściciele zwierząt, w szczególności psów wiedzą najlepiej, jak ogromną odpowiedzialnością jest ich wychowanie oraz opieka. Z pewnością pamiętają również pierwsze dni psa w nowym otoczeniu. Zwykle jest to trudny czas i wymaga wiele cierpliwości i wyrozumiałości. Adaptacja psa do nowego miejsca może trwać różnie, jednak warto, aby w tym czasie zwierzę nie było same w domu. Tylko co, kiedy właściciel musi iść do pracy, a weekend nie jest wystarczający?

Okazuje się, że jest tzw. urlop psiacierzyński. Po raz pierwszy w Polsce prowadziła go firma przewozowa Bolt, która postanowiła ułatwić swoim pracownikom opiekę nad ich pupilami. Właściciele psów mogą liczyć na 3 dni płatnego urlopu, jeśli adoptowali zwierzę ze schroniska.

ZOBACZ TAKŻE: JEST DECYZJA W SPRAWIE PSÓW, KTÓRE ŚMIERTELNIE POGRYZŁY 12-LATKA. BEZLITOSNY WYROK

Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego – poinformowała Olimpia Kicielińska, people partner w Bolt.

Pomysłodawcy z Bolt podkreślają, że urlop psiacierzyński powinien być przeznaczony na ułatwienie psu zmiany otoczenia i zaklimatyzowanie się w nowym domu. Co więcej, osoby, które w ciągu ostatnich 2 lat adoptowały psa, mogą również ubiegać się o realizację zaległego urlopu.

To jednak nie koniec nowinek dotyczących właścicieli psów. Warto przypomnieć, że już od 2021 roku wzrośnie podatek od psów i wyniesie maksymalnie 130,30 zł. To prawie 5zł więcej niż w ubiegłym roku. Opłata powinna być dokonana maksymalnie do 30 kwietnia każdego roku. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ.

źródło: gazetawroclawska.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.