Park rozrywki spalony przez talibów. Znany powód [WIDEO]

park rozrywki spalony

Park rozrywki spalony przez talibów. Jeszcze przed kilkoma dniami sieć obiegły nagrania, na których talibowie bawili się w wesołym miasteczku. Prawdziwą furorę zrobił przede wszystkim filmik z elektrycznych samochodzików, którymi talibowie zderzali się ze sobą. Niecodzienny wynik dopełniał fakt, że niektórzy z nich mieli przy sobie broń. Teraz okazuje się, że jeden z parków rozrywki w Afganistanie, talibowie zwyczajnie spalili. Pojawiają się spekulacje, dlaczego zdecydowali się na taki ruch.

Park rozrywki spalony przez talibów. Co było powodem takiej decyzji?

Dramatyczne obrazki obiegły sieć. Jak się okazuje, talibowie postanowili spalić jeden z afgańskich parków rozrywki. Dziwi to jednak tym bardziej, że jeszcze przed kilkoma dniami w sieci pojawiły się nagrania, na których talibowie korzystają z uroków takiego miejsca. Jeździli tam na elektrycznych, małych samochodzikach, wybrali się też na trampolinę oraz karuzelę z kucykami.

Tym razem tak przyjemnie jednak nie było. W sieci opublikowano nagrania z płonącym wesołym miasteczkiem. Jak widać, talibowie nie mieli żadnej litości ani sentymentów.

ZOBACZ TAKŻE: WŚCIEKŁY KIEROWCA RZUCIŁ SIEKIERĄ W PRZEDNIĄ SZYBĘ INNEGO POJAZDU. OMAL NIE DOSZŁO DO TRAGEDII. AGRESJA DROGOWA WESZŁA NA JESZCZE WYŻSZY POZIOM [WIDEO]

Powód podpalenia? Na terenie parku rozrywki miały znajdować się posągi bożków, które przez Islam są zakazane

Portal donald.pl, powołując się na relacje mediów informuje, dlaczego doszło do podpalenia wesołego miasteczka przez talibów. Mianowicie, miały znajdować się w nim posągi bożków, których Islam nie uznaje.

Ponadto podkreśla się, że spaleniu uległ inny park rozrywki, niż ten, w którym niedawno bawili się talibowie. Podpalone wesołe miasteczko znajdowało się bowiem w mieście Sheberghan (stolica prowincji Dżozdżan).

źródło: donald.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.