Tak wygląda plan na czwartą falę. Niedzielski mówi o obostrzeniach i…

tak wygląda plan na czwartą falę

Tak wygląda plan na czwartą falę wirusa w Polsce! Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z PAP zdradził, jak może wyglądać sytuacja już niebawem. Wspomniał o wprowadzeniu obostrzeń, które – przynajmniej na początek – rząd wprowadzałby regionalnie. Ponadto Niedzielski znów poruszył temat obowiązkowych szczepień. Powiedział, że „powoli docieramy do punktu, gdzie trzeba zacząć o obowiązku szczepień myśleć„.

Tak wygląda plan na czwartą falę. Niedzielski mówi o obostrzeniach i ewentualnych obowiązkowych szczepieniach

Po raz kolejny powraca temat obostrzeń związanych z czwartą falą koronawirusa w Polsce. Jak na razie liczby rzeczywiście są nieco wyższe, niż choćby w lipcu, jednak o znacznych wzrostach zakażeń póki co mówić nie można. Niemniej jednak, jak podaje choćby portal Radia ZET, powołując się na ekspertów – jeszcze we wrześniu możemy odnotowywać nawet po 10 tysięcy zakażeń na dobę. Aktualnie liczby plasują się w okolicach 200 zakażeń na dzień.

Taki wzrost zakażeń musi wiązać się z działaniami rządu, o czym dla PAP mówił Adam Niedzielski. Minister zdrowia przyznał, że nie wyklucza wprowadzenia obostrzeń. Warto jednak dodać, że tym razem mają one być nadawane regionalnie. Do tego pod uwagę brany będzie wskaźnik zaszczepionych. Na radiozet.pl czytamy wypowiedź Niedzielskiego:

Jeśli będą więc dwa regiony ze zbliżoną liczbą zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, to większe obostrzenia będą wprowadzane tam, gdzie poziom zaszczepienia jest niższy, a tym samym ryzyko rozprzestrzeniania zakażenia większe.

ZOBACZ TAKŻE: POWTÓRKA Z MIELNA – KOLEJNA PARA ZAKOCHANYCH ROBIŁA TO W MIEJSCU PUBLICZNYM!

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w Polsce – jakie zdanie na ten temat ma minister zdrowia, Adam Niedzielski?

Wraz z tematem czwartej fali zakażeń i nowych obostrzeń, nieuchronnie powraca temat ewentualnych obowiązkowych szczepień. Do wszystkiego odniósł się Adam Niedzielski. Minister zdrowia przyznał, że takie rozwiązanie bierze się pod uwagę i dotyczyłoby tak zwanych grup priorytetowych. Radio Zet wyjaśnia, że wyglądałoby to podobnie, jak w przypadku rozpoczęcia szczepień. Obowiązek dotyczyłby zatem medyków, seniorów, nauczycieli oraz służb mundurowych.

źródło: radiozet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.