Państwo Islamskie odpowiedzialne za katastrofę francuskiego śmigłowca?

państwo islamskie

Państwo Islamskie odpowiedzialne za katastrofę francuskiego śmigłowca? Znana organizacja przyznała, jakoby to właśnie ona doprowadziła do śmierci 13 francuskich żołnierzy. Chodzi rzecz jasne o lotniczą tragedię w Mali, gdzie zderzyły się dwa śmigłowce, którymi poruszali się mundurowi. Rewelacje do mediów podała amerykańska grupa wywiadowcza SITE.

Państwo Islamskie odpowiedzialne za katastrofę francuskiego śmigłowca? Wiele na to wskazuje

Państwo Islamskie bierze na siebie odpowiedzialność za katastrofę lotniczą, która miała miejsce na terytorium Mali – przynajmniej tak twierdzi amerykańska grupa wywiadowcza SITE. Podaje się, że za atak miało dokonać ugrupowanie ISIS z Afryki Zachodniej – Boko Haram. Do wypadku doszlo w momencie, gdy napastnicy otworzyli ogień do jednej z latających maszyn. Ta, uciekając, wpadła na drugi śmigłowiec, co doprowadziło do ogromnej tragedii. Co jednak ciekawe, poza słownymi deklaracjami, dżihadyści nie mają żadnych innych dowodów na to, że to faktycznie oni doprowadzili do fatalnego zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE: DO MIEJSKICH ŻŁOBKÓW W WARSZAWIE PÓJDĄ JEDYNIE ZASZCZEPIONE DZIECI! TO SKUTEK NOWEJ UCHWAŁY, KTÓRĄ ZNACZNIE PRZEGŁOSOWALI TAMTEJSI RADNI

Przez 6 lat działań francuskich żołnierzy w Mali, zginęło już wielu z nich

Wypadek śmigłowca, o którym w ostatnich dniach było niezwykle głośno, miał miejsce w poniedziałek wieczorem. Warto dodać, że cała misja wobec której śmigłowiec wznosił się nad mali, tyczy się zwalczania dżihadystów. Ci rzecz jasna związani są z Państwem Islamskim.

Podczas działań francuskich żołnierzy w Mali, od 2013 roku mogło zginać aż 44 mundurowych właśnie z Francji.

źródło zdjęcia: france24.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.