Do miejskich żłobków w Warszawie pójdą tylko zaszczepione dzieci

do miejskich żłobków

Do miejskich żłobków w Warszawie pójdą tylko zaszczepione dzieci! O tym, że radni rozważają podjęcie takiej a nie innej decyzji, mówiono już od jakiegoś czasu. Teraz wszystko stało się faktem, a decyzję – kolokwialnie mówiąc – „przyklepano”. Jak zwykle, są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy takiego rozporządzenia.

Do miejskich żłobków w Warszawie pójdą tylko zaszczepione dzieci!

Stało się to, o czym mówiono już od jakiegoś czasu! Za wnioskiem uchwały prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, opowiedziało się aż 41 radnych. Nikt nie był przeciwny, natomiast 16 osób zdecydowało na wstrzymanie się od głosowania. W rezultacie od stycznia kolejnego roku, o bezpłatne miejsca w żłobkach będą mogli starać się jedynie rodzice dzieci, które szczepione są zgodnie z kalendarzem szczepień. Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy miasta byli zdrowi.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA W POZNANIU! NIE UDAŁO URATOWAĆ SIĘ ŻYCIA 8-LATKI POTRĄCONEJ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

Do decyzji radnych przyczyniły się opinie rodziców, a także odnotowany wzrost zachorowań najmłodszych

Na konferencji prasowej podkreślano, że rodzicom powinno przypominać się o szczepieniach – nie tylko ze względu na dobro najmłodszych, ale i całego społeczeństwa. Decyzja radnych ponadto motywowana była opiniami osób mających dzieci, a także wzrostem zachorowalności wśród dzieci.

Portal rmf24.pl przytoczył liczby podawane przez miasto Warszawa. Wynika z nich, że w kolejce do przyjęcia do żłobka oczekuje blisko 2500 dzieci nieszczepionych.

Ankiety przeprowadzane w listopadzie przez warszawski ratusz wskazały, że aż 90 procent pytanych jest zdania, że do żłobka powinny iść jedynie dzieci szczepione.

źródło zdjęcia: gis.gov.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.