Owsiak będzie miał problemy? Powodem ostre przemówienie na koniec festiwalu

owsiak będzie miał problemy

Owsiak będzie miał problemy? O takich rewelacjach donosi portal fakt.pl. Okazuje się, że z całego kraju do policji napływają skargi dotyczące wulgarnego przemówienia Jurka Owsiaka. Wygłosić je miał na zakończenie odbywającego się w zeszły weekend festiwalu Pol’and’Rock 2019. Co więcej – skargi składają nawet osoby, których na imprezie nie było.

Jurek Owsiak będzie miał problemy?

O tegorocznym Pol’and’Rock Festival było – jak zresztą co roku – bardzo głośno. Jest to olbrzymia impreza, która do Kostrzyna przyciąga tysiące osób. Niestety, przy jej okazji zdarzają się przykre incydenty. W tym roku takich było przynajmniej kilka. Chodzi między innymi o dwie osoby, które na terenie obozowiska znaleziono martwe. Poza tym, szerokim echem odbił się zarejestrowany na nagraniu incydent ataku na policjanta. Dodatkowo, funkcjonariusze często interweniowali w związku z narkotykami. Chodzi o posiadanie i handel zakazanymi substancjami.

Ostra wypowiedź Owsiaka na zakończenie festiwalu

Na samo zakończenie Pol’and’Rock Festival 2019, ze sceny do zgromadzonego tłumu przemówił Jurek Owsiak. Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizator imprezy, nie przebierał w słowach. Wielu osobom nie spodobało się, że był wulgarny. Właśnie tego mają dotyczyć zgłoszenia, którymi zasypana została policja. Część wypowiedzi Owsiaka można zobaczyć poniżej:

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***dalają samolotami za moje k***a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą.

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od***dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka.

Jak podają organizatorzy, na festiwalu bawiło się tysiące osób. W kulminacyjnym momencie, podczas koncertu zespołu Kult, mogło być nawet około miliona uczestników. Pol’and’Rock cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z największych cyklicznych imprez w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: SKUTECZNA INTERWENCJA POLICJI W LUBLINIE (WIDEO)

źródło zdjęcia: wprost.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.