„Policja pacyfikuje patologię” – nagranie z zajścia w Lublinie

policja pacyfikuje patologie

„Policja pacyfikuje patologię” – nagranie o takim tytule błyskawicznie obiegło polską sieć. Prawdopodobnie sporządzone zostało w celu ukazaniu braku profesjonalizmu policjantów, a jak się okazało – stało się zupełnie na odwrót. Internauci są zgodni co do tego, że interwencja przebiegła niemal wzorowo, a policjanci byli nieugięci i świetnie poradzili sobie z wrogo nastawionym otoczeniem. Mianowicie, to wywierało na funkcjonariuszach presję. Całe zajście można zobaczyć poniżej.

„Policja pacyfikuje patologię”

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia mieszkańców osiedla. Wszystko działo się w biały dzień, a jeden z mężczyzn, przebywający w grupie innych osób, rzucał butelkami w jeden ze strojących tam budynków. Przybyły na miejsce patrol szybko ustalił, że sprawca dodatkowo jest poszukiwany przez policję. Funkcjonariusze przystąpili do czynności, mających na celu zatrzymanie 22-latka. We wszystkim przeszkadzał jednak zgromadzony tłum. Jedna z osób nagle zaatakowała policjanta – agresorem okazał się 33-letni znajomy zatrzymanego. Policjanci poradzili sobie jednak także z tym krewkim mężczyzną. Całą opisywaną sytuację można zobaczyć poniżej:

„Bardzo dobrze przeprowadzona interwencja”

Jak się okazało, także mężczyzna, który zdecydował się na przeprowadzenie ataku na policjanta, ma za sobą swego rodzaju przeszłość kryminalną. Niegdyś był bowiem karany za za włamania, rozboje i kradzieże. Poszukiwany 22-latek natomiast ma do odbycia karę pozbawienia wolności na pół roku. Wszystko przez kradzieże, których dopuścił się w przeszłości.

W mediach społecznościowych całe zajście opisał Mariusz Ciarka, rzecznik polskiej policji. Jest on zbudowany postawą policjantów, którzy wykazali się pełnym profesjonalizmem. Nie inaczej o wszystkim wypowiadają się internauci. Kpią z osób, które utrudniały interwencję. Przy tym wszystkim chwalą funkcjonariuszy za spokój, opanowanie i zdecydowanie w swoich działaniach.

W mojej ocenie bardzo dobrze przeprowadzona interwencja. Pełen spokój ze strony moich kolegów, wzajemna asekuracja i pomoc. Szybka reakcja, kiedy 'bandyta’ rzucił się na policjanta – powinien być za to zarzut i areszt. Obok znajomi chuliganów wyzywający i utrudniający czynności

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA W RUMUNII. PRZERAŻAJĄCE I BULWERSUJĄCE NAGRANIE. WZYWAŁA POMOC, DYSPOZYTORZY JĄ ZLEKCEWAŻYLI. 15-LATKA NIE ŻYJE.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.