Oświadczenie FAME MMA: „Najsurowsza z możliwych kar” dla Najmana i jego trenera!

oświadczenie fame mma

Oświadczenie FAME MMA: „Najsurowsza z możliwych kar” dla Marcina Najmana i jego trenera Damiana Herczyka! Jak zapowiadali, tak zrobili. Federacja FAME MMA wytoczyła najcięższe działa przeciwko „El Testosteronowi” po skandalu, do jakiego doszło podczas sobotniej gali. Poza kompletnym zerwaniem jakiejkolwiek aktywności związanej z federacją oraz osobą Marcina Najmana, zawodnika mogą czekać kłopoty finansowe. Z kolei trener Damian Herczyk może mieć kłopoty natury prawnej. FAME MMA postanowiło wnieść przeciwko niemu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Marcin Najman już zdążył odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty!

Oświadczenie FAME MMA: „Najsurowsza z możliwych kar” dla Marcina Najmana i jego trenera!

Wciąż nie milkną echa sobotniej walki Marcina Najmana z Kasjuszem Życińskim na gali FAME MMA 8. Tym razem oficjalne oświadczenie co do skandalicznych wydarzeń, jakie miały miejsce przy okazji rywalizacji El Testosterona i Don Kasjo, wydała sama federacja FAME MMA. Opublikowano ją na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych organizacji. Można tam przeczytać między innymi:

W stosunku do Pana Marcina Najmana zastosowana zostanie najsurowsza z możliwych kar polegających na dożywotniej dyskwalifikacji jego osoby z jakiejkolwiek aktywności związanej z Federacją FAME MMA.

Oznacza to zatem przede wszystkim, że Marcin Najman na FAME MMA już nie zawalczy. Federacja poszła jednak jeszcze o krok dalej:

[…] Federacja podjęła decyzję o podjęciu kroków prawnych, polegających na rozwiązaniu ze skutkiem natychmiastowym wyżej wskazanej umowy z wyłącznej winy Pana Marcina Najmana, co w konsekwencji doprowadzi do niewypłacenia całości honorarium, jakie miał otrzymać z tego tytułu od FAME MMA.

Okazuje się, że cześć pieniędzy, które miał otrzymać Marcin Najman, przejmie jego oponent – Don Kasjo. Reszta kwoty trafi do Polskiego Związku MMA i ma być przeznaczona na rozwój młodych, utalentowanych amatorów sztuk walk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN OSZALAŁ W OKTAGONIE FAME MMA NA ÓSMEJ GALI FEDERACJI! WALCZYŁ NA WARUNKACH BOKSERSKICH A OBALIŁ I SKOPAŁ SWOJEGO RYWALA! [WIDEO]

Marcin Najman odpowiada na oświadczenie władz FAME MMA! Wymowny komentarz El Testosterona

Na odpowiedź Marcina Najmana nie należało długo czekać. El Testosteron w swoich mediach społecznościowych napisał, że w kwestiach wynagrodzenia od FAME MMA, działać będą jego prawnicy. Dodatkowo odniósł się do kary wymierzonej w swojego trenera, zaznaczając, że – jego zdaniem – to Don Kasjo rozpoczął ringową awanturę.

Na sam koniec Marcin Najman zapowiedział także pozew przeciwko Kasjuszowi Życińskiemu za rzekome pomówienia.

źródło: Instagram, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.