Limit gości przy świątecznym stole – nowy pomysł rządu!

limit gości

Limit gości przy świątecznym stole i zakaz przemieszczania się – właśnie to prawdopodobnie czeka nas w święta. Jak informuje Gazeta Wrocławska, tak wygląda pomysł rządu na nadchodzące Boże Narodzenie. Sam premier Mateusz Morawiecki powiedział – „Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się.” Ile gości natomiast będziemy mogli zaprosić na wigilię? Jak może wyglądać weryfikacja przestrzegania obostrzeń?

Limit gości przy świątecznym stole i zakaz przemieszczania się – nowy pomysł rządu!

Nadchodzące święta mogą okazać się znamienne, mając na uwadze ewentualny rozwój epidemii i wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Wobec tego rząd już teraz planuje kolejne obostrzenia, których zadaniem będzie ograniczenie kontaktów międzyludzkich, do których podczas świąt dochodzi notorycznie.

Najnowsze doniesienia jednak szokują – jak się bowiem okazuje, rząd rozważa wprowadzenie limitu gości przy świątecznym stole.

Ilu gości możemy zaprosić na święta? Ile osób może usiąść przy świątecznym stole?

Najważniejsze pytanie po rządowych zapowiedziach brzmi następująco – ilu gości możemy zaprosić na święta? Do tych informacji dotarła Gazeta Wrocławska. Według portalu już stworzono projekt rozporządzenia w tej sprawie. Podczas Bożego Narodzenia, do mieszkania będziemy mogli zaprosić maksymalnie 5 osób.

W projekcie rozporządzenia można przeczytać o następującym zakazie:

„[…] organizowania imprez i spotkań powyżej 5 osób w lokalu lub budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę.”

Tłumacząc powyższy zapis – do mieszkania, poza rodziną, która w nim mieszka, można zaprosić jedynie 5 innych osób. Według zapowiedzi, zakaz przestanie obowiązywać 27 grudnia. Wychodzi więc na to, że w sylwestra ograniczenia stracą ważność…

ZOBACZ TAKŻE: „KEVIN SAM W DOMU” W WIGILIĘ W POLSACIE! WIDZOWIE MOGĄ BYĆ SPOKOJNY. O KTÓREJ TRZEBA WŁĄCZYĆ TELEWIZOR ABY OBEJRZEĆ „KEVINA”?

Jak będzie sprawdzane, czy Polacy przestrzegają limitu gości przy świątecznym stole?

Przy okazji wspomnianego wcześniej rozporządzenia, wiele osób zachodzi w głowę, jak rząd zamierza weryfikować liczbę osób przy świątecznym stole. Czy można się spodziewać, że w czasie świąt od drzwi do drzwi krążyć będą policjanci i liczyć biesiadników?

Zakaz przemieszczania się na święta – szczegóły

Od soboty wiadomo, że rząd planuje wprowadzić zakaz przemieszczania się na czas świąt. Jak łatwo się domyślić, chodzi o względy bezpieczeństwa i ograniczenie kontaktów międzyludzkich.

Mateusz Morawiecki mówił:

Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą możliwość przemieszczania się. Apeluję już dziś, żeby nie zamawiać żadnych wyjazdów w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, ale też w Polsce.

Już teraz snuje się przypuszczenia, że być może Polakom zakaże się bezpodstawnego opuszczania domu.

źródło: Gazeta Wrocławska

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.