Ostrzeżenia najwyższego stopnia w Polsce! Będzie bardzo niebezpiecznie

upał

Ostrzeżenie najwyższego stopnia w Polsce! Jak podają zapowiedzi IMGW – najbliższe dni będą bardzo niebezpieczne. Chodzi rzecz jasna o rzadko spotykaną falę upałów, która trwa w zasadzie już od wtorku. Eksperci jednak nie mają wątpliwości, że najgorsze dopiero przed nami. Właśnie dziś (w środę) oraz w czwartek, sytuacja ma okazać się najtrudniejsza. To na te dni przewidziano najwyższe, zabójcze temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia związany z falą upałów. Wszystko w całej zachodniej Polsce obowiązuje od wtorkowego południa.

Ostrzeżenia najwyższego stopnia w Polsce! Będzie bardzo niebezpiecznie

Dramatyczne prognozy pogody, o których w Polsce głośno było od dobrych kilku dni, rzeczywiście zaczynają się spełniać. Mowa o fali naprawdę uciążliwych i rekordowych upałów. Eksperci zapowiadali, że wszystko zacznie się we wtorek – i w istocie rzeczywiście tak było. Termometry w niektórych częściach kraju pokazywały grubo pond 30 stopni Celsjusza. Najgorsze ma jednak dopiero nadejść. Zdaniem meteorologów, najgoręcej będzie w środę i w czwartek.

Szczególne upały zapowiadane są na zachodzie kraju. To właśnie tam we wtorek obserwowano temperatury sięgające 34 stopni Celsjusza. Podobnie ma być w czwartek, natomiast na środę prognozowany jest istny żar w nieba – nawet 36 stopni Celsjusza. W specjalnych komunikatach wspomniano też o tym, że bardzo ciepłe będą noce. Ostrzeżenia, jakie pojawiły się w województwach wielkopolskim, lubuskim i częściowo w dolnośląskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim brzmią w sposób następujący:

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 do 34 stopni, w środę od 33 do 36 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 stopni.

ZOBACZ TAKŻE: Jest decyzja w sprawie księdza, który składał niemoralne propozycje internautce. Jaka czeka go kara?

Do kiedy obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia?

Do kiedy tak właściwie obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia? Jak się okazuje, wszystko weszło z życie w południe we wtorek, a potrwa przynajmniej do czwartkowego wieczora. Komunikaty z ostrzeżeniami – jednakże niższego stopnia – wydano też w innych regionach kraju.

Należy pamiętać, aby w największe upały unikać słońca. Należy też odpowiednio się nawadniać i mieć stały dostęp do wody.

źródło: RMF24.pl; Twitter; foto: unsplash

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.