Taki widok w polskich marketach! Przed kradzieżą zabezpieczają masło [FOTO]

taki widok w polskich marketach

Taki widok w polskich sklepach. Przed kradzieżą zabezpieczają już nawet masło! O zadziwiających doniesieniach z sieci marketów Kaufland donosi między innymi portal o2.pl. Jak się okazuje, właśnie na maśle postanowiono zamontować specjalne zabezpieczenia chroniące przed złodziejami – takie same, jakie umieszcza się na ubraniach lub alkoholach. Do tej pory w ten sposób postępowało się jednak z drogimi, luksusowymi produktami. Jak widać, inflacja potrafi zmienić wszystko.

Taki widok w polskich sklepach. Przed kradzieżą zabezpieczają już nawet masło

Nie tak dawno sieć obiegły zaskakujące zdjęcia z rosyjskich marketów. Widać było na nich zabezpieczone przed kradzieżą kostki masła. To niecodzienny widok, gdyż w ten sposób zwykle zabezpiecza się towary ekskluzywne i drogie (na przykład alkohol lub odzież). Okazuje się jednak, że nie trzeba było długo czekać, aby podobna praktyka znalazła zastosowanie i u nas. Choć wszystko wygląda komicznie, wygląda na to, iż są podstawy aby w taki sposób chronić się przed kradzieżami.

Portal o2.pl zwraca uwagę na galopującą inflację i ceny masła, które zdecydowanie poszły w górę. Jednakże, zabezpieczenia możemy znaleźć zarówno na droższym maśle, kosztującym nawet do 13 złotych, jak i na tańszej osełce i miksie tłuszczowym, który ceny wahają się w okolicach 3 złotych. Okazuje się jednak, że faktycznie dochodziło do kradzieży masła. We wspomnianym o2.pl czytamy, że:

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że tylko w czerwcu masło podrożało o 30,6 proc. względem tego samego miesiąca w roku 2021.

Tak zabezpieczenia na maśle wyglądają w Rosji – niewiele osób spodziewało się, że teraz podobne obrazki zobaczymy w Polsce:

ZOBACZ TAKŻE: Ostrzeżenia najwyższego stopnia w Polsce! Będzie bardzo niebezpiecznie

Kaufland zabrał głos w sprawie zabezpieczeń na maśle

Sprawę zabezpieczeń przed kradzieżą na maśle w sieci sklepów Kaufland poruszył też portal branżowy wiadomoscihandlowe.pl. To właśnie tam pojawiała się wypowiedź dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej na temat omawianej sprawy. Maja Szewczyk wyjaśniła:

W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu.

źródło: o2.pl, wiadomoscihandlowe.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.