Jest decyzja w sprawie księdza, który składał niemoralne propozycje internautce. Jaka czeka go kara?

jest decyzja w sprawie księdza

Jest decyzja w sprawie księdza, który składał niemoralne propozycje kobiecie. Skandal nagłośniła Gazeta Wyborcza. To właśnie tam upubliczniono wiadomości, jakie duchowny wysyłał przypadkowo poznanej internautce. Pojawiły się między innymi nagrania wideo z bardzo wulgarnymi propozycjami – miały one charakter seksualny. Teraz archidiecezja białostocka wydała komunikat w tej sprawie. Wiadomo jakie będą dalsze losy księdza Andrzeja Dębskiego.

Jest decyzja w sprawie księdza, który składał niemoralne propozycje internautce. Jaka czeka go kara?

W ostatnich dniach bardzo głośno było o księdzu Andrzeju Dębskim. Wszystko za sprawą wielkiego skandalu, który nagłośnił portal Gazety Wyborczej. Wszystko dotyczyło niemoralnych propozycji o charakterze seksualnym, które duchowny składał przypadkowo poznanej internautce. Chodziło nie tylko o wiadomości tekstowe, ale też o nagrania, gdzie pojawiło się wiele naprawdę wulgarnych słów.

Jak czytamy w serwisie aleteia.org – wiadomości ks. Andrzeja Dębskiego były kierowane do 30-letniej internautki Oli. Warto nadmienić, że duchowny sprawował wiele funkcji. Był między innymi rzecznikiem prasowym archidiecezji białostockiej, wykładowcą archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego, a także kapelanem klubu piłkarskiego Jagiellonia Białystok. W dodatku pracował przy tworzeniu popularnego programu religijnego dla dzieci „Ziarno”, który emitowany jest w Telewizji Polskiej.

Do sprawy odniosła się już archidiecezja białostocka. Opublikowała ona komunikat, w którym zdradzono, jakie będą dalsze losy kapłana zamieszanego w skandal.

ZOBACZ TAKŻE: Klątwa pulse deNura oznacza, że człowiek umiera w rok – Putin w niebezpieczeństwie?

Pozbawienie prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego, pokuta, terapia

Z treści komunikatu archidiecezji białostockiej podpisanego przez wicekanclerza kurii, ks. Ireneusza Korzińskiego wynika, że duchowny zamieszany w skandal został pozbawiony prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto nakazano mu pokutę oraz terapię w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego. Fragmenty treści komunikatu na temat skandalicznych wydarzeń można przeczytać poniżej:

W dniu 18 lipca 2022 r. abp Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto nakazał podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego.

Powodem powyższej decyzji jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza, które spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia. Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca.

Metropolita białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety.

źródło: o2.pl, aleteia.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.