Ogromna bimbrownia w Polsce zlikwidowana. 800 litrów alkoholu

Ogromna bimbrownia w polsce

Ogromna bimbrownia w Polsce zlikwidowana – zabezpieczono tam około 800 litrów alkoholu! Na niezwykłe znalezisko wpadła Krajowa Administracja Skarbowa z Białegostoku. Tym samym potężne ilości nielegalnie wyprodukowanego alkoholu nie trafią do obrotu. Wszyscy zgodnie przyznają, że miejsce które odkryto robiło spore wrażenie. Osoby odpowiedzialne za bimbrownię mogą spodziewać się wysokiej grzywny lub nawet odsiadki w więzieniu.

Ogromna bimbrownia w Polsce zlikwidowana. Produkowano tam alkohol na potężną skalę

W Polsce zlikwidowano potężną bimbrownię. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku wpadli na trop miejsca, gdzie na potężną skalę, nielegalnie produkowano alkohol. Podczas interwencji, na miejscu zastali trzy osoby odpowiedzialne za nadzór produkcji, a także setki litrów alkoholu. 170 litrów o mocy około 50 procent było już gotowe do sprzedaży, natomiast w kadziach znaleziono ponad 8 tysięcy litrów zacieru. Ten już fermentował. Poza tym zarekwirowano drożdże oraz – bagatela – 7 ton mąki. Szacuje się, że znaleziska na które trafili funkcjonariusze, mogły pozwolić na wyprodukowanie kolejnych 8 tysięcy litrów alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE: W ROSJI NA ŚWIAT PRZYSZEDŁ CHŁOPIEC BEZ GAŁEK OCZNYCH. TERAZ CZEKA NA ADOPCJĘ

Producentom nielegalnego alkoholu mogą grozić poważne konsekwencje

W związku ze znaleziskiem, przeszukano także kilka prywatnych posesji, na których znaleziono łącznie blisko 630 litrów alkoholu gotowego na sprzedaż. Wszystkie osoby powiązane ze sprawą już usłyszały zarzuty – mówię one o produkcji oraz gromadzeniu nielegalnego alkoholu.

Za wszystko, podejrzani muszą liczyć się z wysokimi grzywnami a także nawet z rokiem czasu spędzonym za kratkami. Gdyby tego było mało, w pobliżu bimbrowni znaleziono składowisko odpadów, które pochodzą właśnie z niej. To dodatkowy kamyczek do ogródka zatrzymanych. 

źródło zdjęcia: gov.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.