Urodził się bez gałek ocznych. Chłopczyk szuka kochającej rodziny

urodził się bez gałek ocznych

Urodził się bez gałek ocznych – w Rosji bardzo głośno jest o przypadku dziecka, które na świat przyszło bez gałek ocznych. To niezwykle rzadkie schorzenie. Jak podają zagraniczne media, poza tym chłopczyk jest w pełni zdrowy i czeka na kochającą rodzinę. A to dlatego, że jego nastoletnia matka nie była w stanie zapewnić mu godnego życia. 

Urodził się bez gałek ocznych – niesamowicie rzadki przypadek prosto z Rosji

Niezwykle rzadki przypadek napotkali rosyjscy lekarze. Jak się okazuje, w syberyjskim szpitalu w Tomsku na świat przyszło dziecko, które nie ma gałek ocznych. Jego matką jest nastoletnia dziewczyna, która momentalnie stwierdziła, że nie jest w stanie zapewnić mu godnych warunków życiowych i oddaje je do adopcji. Czy jednak rzeczywiście to było powodem jej decyzji? Malutki Alexander urodził się w kwietniu i ma już niemal pół roku. Lekarze zapewniają, że chłopiec jest zdrowy, jednakże nigdy nie będzie widział – co w obliczu dolegliwości z jaką się zmaga, jest oczywiste. Co ciekawe, jego matka nie miała rodziców i wychowała się w sierocińcu.

ZOBACZ TAKŻE: WPADKA NA PARADZIE W HISZPANII! SPADOCHRONIARZ WPADŁ W LAMPĘ – NAGRANIE!

Chłopiec czeka na kochającą rodzinę – lekarze obawiają się jednak, że trudno będzie znaleźć rodziców zastępczych

Dziecko ma opinię bardzo spokojnego i radosnego. Przeważnie z uśmiechem reaguje na znajome głosy. Jak zapewniają pielęgniarki, chłopiec niczym nie różni się od rówieśników. Uwielbia zabawę, uśmiecha się. Alexander jest gotowy do adopcji. Lekarze obawiają się jednak, że w ich kraju nie znajdą się śmiałkowie, którzy podejmą się wyzwania wychowania niewidomego dziecka. 

urodził się bez gałek ocznych

Pojawia się także możliwość, aby dzieckiem zajęli się opiekunowie z innego kraju – i właśnie w tym pielęgniarki pokładają największe nadzieje. Alexander zwany także Sashą przeszedł niedawno zabieg wstawienia implantów gałek ocznych – a wszystko przez to, aby w trakcie rozwoju jego twarz nie ulegała zniekształceniu.

Portal ladbible.com podaje, że na świecie są jedynie dwa zarejestrowane przypadki narodzin dzieci bez oczu.

źródło zdjęcia: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.