Oferują to za szczepienie. To nie żart! Zaskakujący pomysł rządzących

oferują to za szczepienie

Oferują to za szczepienie – i wcale nie jest to żart! Zaskakujący pomysł rządzących na to, aby zachęcić społeczeństwo do przyjmowania preparatów przeciwko COVID-19 wszedł w życie. Przy okazji budzi on dość zasadne kontrowersje. Mianowicie, w stanie Waszyngton w USA zaszczepieni otrzymają jointy z marihuaną. Akcja ma wejść w życie natychmiast, zaakceptowała ją już nawet stanowa rada ds. wyrobów alkoholowych i konopnych. Wszystko nosi nazwę „Jointy za szczepionki”.

Oferują to za szczepienie. To nie żart! Zaskakujący pomysł rządzących właśnie wchodzi w życie. „To nie mieści się w głowie”

Tego jeszcze nie grali! Jak dobrze wiadomo, w niektórych miejscach na świecie rządzący próbują wpływać na ludzi i przekonać ich do szczepienia się przeciwko COVID-19. Niekiedy wykorzystuje się do tego pewne zachęty. Nikt jednak nie oczekiwał, że dojdzie do tego, co dzieje się właśnie w USA. Mianowicie, właśnie w Stanach Zjednoczonych – a konkretniej w stanie Waszyngton – władze wpadły na pomysł nagradzania zaszczepionych… jointami. O wszystkim pisze Wirtualna Polska, powołując się na „The New York Times”.

Cała akcja nosi nazwę „Jointy za szczepionki”. I choć brzmi to nieprawdopodobnie, pomysł zaakceptowała stanowa rada ds. wyrobów alkoholowych i konopnych. WP podaje, że akcja ruszy niezwłocznie i potrwa dokładnie do 12 lipca tego roku. Jest to związane z faktem, że coraz mniej osób decyduje się na przyjęcie szczepionki. Ma to być oczywiście swego rodzaju zachęta.

Warto zaznaczyć, że udział w akcji „Jointy za szczepionki” mogą wziąć udział jedynie osoby, które ukończyły 21. rok życia. Gotowego skręta dostaną po pierwszej lub drugiej dawce szczepionki. Co ciekawe, Wirtualna Polska podaje, że wcześniej zaszczepionym proponowano między innymi wina, koktajle lub piwa.

ZOBACZ TAKŻE: 6-LATKA ZASZCZEPIONA PRZECIWKO COVID-19. W SIECI ROZPĘTAŁA SIĘ BURZA. NIE WSZYSTKIM SIĘ TO SPODOBAŁO

Adam Niedzielski dla Wirtualnej Polski: „Niestety zainteresowanie maleje. I to widać każdego dnia […]”

Akcja w USA spowodowana jest malejącym zainteresowaniem szczepionkami. Co ciekawe, jak w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził Adam Niedzielski – podobnie jest też w Polsce. Na wp.pl czytamy wypowiedź ministra zdrowia:

Niestety zainteresowanie maleje. I to widać każdego dnia, gdy zerkniemy na liczby osób rejestrujących się na nowe terminy. Myślę, że w czerwcu to szczepienia będą czekały na obywateli, a nie obywatele na terminy szczepień.

Dlatego też rząd w Polsce podjął decyzję o loterii szczepionkowej. Osoby, które przyjmą preparat, wezmą udział w losowaniu drogocennych nagród i dużych sum pieniędzy. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

źródło: Wirtualna Polska, The New York Times

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.