6-latka zaszczepiona na koronawirusa – w sieci rozpętała się burza!

6-latka zaszczepiona na koronawirusa

6-latka zaszczepiona na koronawirusa. Zosia jest jedną z najmłodszych osób w naszym kraju, która przyjęła preparat. Warto podkreślić, że dziewczynka otrzymała szczepionkę firmy Pfizer w ramach badania klinicznego. Informacja ta wzbudziła skrajne emocje wśród internautów, którzy rozpoczęli zagorzałe dyskusje.

6-latka zaszczepiona na koronawirusa

Od wielu miesięcy trwają w naszym kraju szczepienia. Co więcej, w poniedziałek rozpoczęły się również zapisy na szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Ponadto od września szczepienia będą się odbywały również w szkołach. Procedura jest identyczna jak w przypadku osób dorosłych.

Nie milkną jednak doniesienia dotyczące szczepienia jeszcze młodszych dzieci. Na ten moment trwają badania, aby potwierdzić ich bezpieczne działanie. Prawdopodobnie ich wyniki poznamy już we wrześniu.

Jeśli będą one pozytywne, to rząd również w oparciu o rekomendację Rady Medycznej przy prezesie Mateuszu Morawieckim będzie decydował o dopuszczeniu tej grupy dzieci do szczepień – powiedział Michał Dworczyk.

ZOBACZ TAKŻE: KIEDY CZWARTA FALA PANDEMII KORONAWIRUSA? DR GRZESIOWSKI ZABRAŁ GŁOS

Testy trwają, a w związku z nimi została zaszczepiona 6-latka.

Dzisiaj Zosia lat 6 otrzymała szczepionkę mrna w ramach badania klinicznego Pfizer. Chronimy zdrowie Zosi i dokładamy cegiełkę do walki z pandemią – napisałam na Twitterze Elżbieta Brzozowska, wiceprezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka i Fundacji Zdrowie i Edukacja Ad Meritum.

Informacja ta oburzyła spore grono internautów, którzy sprzeciwiają się „eksperymentom przeprowadzanym na dzieciach”. Wśród komentarzy pod postem Brzozowskiej czytamy:

Za szczepienie DZIECKA 6 letniego, preparatem eksperymentalnym firmy z tak patologiczną, korupcyjną przeszłością powinno się odbierać prawa rodzicielskie. To skraja nieodpowiedzialność i głupota.

Eksperymenty na dzieciach… Myślałem, że to się skończyło w 1945 roku. Jak widać, myliłem się.

Co myślicie o tej sprawie?

źródło: twitter.com, polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.