Demotywatory usunięte z Facebooka! Za co strona otrzymała bana?

Demotywatory usunięte z Facebooka

Demotywatory usunięte z Facebooka! Fanpage liczący ponad 2 mln użytkowników zniknął z serwisu. Internauci nie kryją oburzenia, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych serwisów z memami i zabawnymi obrazkami. Premier Morawiecki zapowiedział, że Facebook jak i inne portale społecznościowe nie mogą działać ponad prawem, w związku z tym należy jasno przedstawić ramy funkcjonowania stron.

Demotywatory usunięte z Facebooka

Demotywatory to popularna strona internetowa, którą założono w 2008 roku. Znajdziemy na niej zabawne obrazki, memy, komiksy jak i zdjęcia, które dają wiele do myślenia. Strona od lat cieszy się ogromną popularnością, a internauci chętnie udostępniają lub przesyłają dalej ulubione „demoty”. Co ciekawe, badania Gemius/PBI opracowane przez Wirtualnemedia.pl pokazują, że tylko w lipcu 2020 roku Demotywatory odwiedziło aż 1,63 mln internautów, którzy łączenie wykonali 82,5 mln odsłon.

Fanpage strony na Facebooku zyskał aż 2 mln użytkowników, co jest naprawdę imponującą ilością. Dziś okazało się, że Demotywatory zostały usunięte z Facebooka. Warto wspomnieć, że z portalu społecznościowego znikają profile, posty, komentarze i zdjęcia, kiedy naruszają regulamin serwisu. Znajdują się w nim takie zasady jak zakaz wpisów rasistowskich, nawołujących do przemocy czy treści pornograficznych. Na ten moment nie wiadomo, którą z zasad złamały Demotywatory.

Nie wiadomo, czy i który z punktów regulaminu Facebooka został w tym przypadku naruszony. Warto jednak przypomnieć, że niedawno głośnym echem odbiło się blokowanie przez serwis profili o wyraźnych i skrajnych sympatiach politycznych, a także publikujących fake newsy – czytamy na gadżetomanii.

To nie pierwsza taka sytuacja!

Warto wspomnieć, że nie tylko Demotywatory usunięto z Facebooka. W ostatnich tygodniach głośno jest o cenzurze w sieci. Warto wspomnieć, jak dużą burzę w sieci wywołało usunięcie Donalda Trumpa z Twittera czy polskiego dziennikarza Jarosława Jakimowicza z Facebooka. Te i wiele innych wydarzeń przyczyniło się do powstania polskiej alternatywy Facebooka, która ma charakteryzować się wolnością słowa w sieci. Strona oficjalnie ruszyła 11 stycznia 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA ALTERNATYWA DLA FACEBOOKA – WOLNISLOWIANIE.PL BEZ CENZURY!

źródło: wirualnemedia.pl, gadzetomania.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.