Obowiązkowa służba wojskowa powraca? Już wszystko jasne!

wykonujesz ten zawód

Obowiązkowa służba wojskowa powraca? Już wszystko jasne! W ostatnim czasie w polskiej sieci dużo mówiło się o nowej ustawie o obronie ojczyzny. Internauci byli niemal w stu procentach przekonani, iż w Polsce szykuje się powrót do obowiązkowej służby wojskowej. We wtorek miejsce miała specjalna konferencja prasowej, na której wystąpił między innymi szef MON – Mariusz Błaszczak. To właśnie on rozwiał wątpliwości dotyczącej tej jakże palącej kwestii. Czy zatem rzeczywiście czeka nas powrót obowiązkowej służby wojskowej? Niektórzy mogą być naprawdę zaskoczeni!

Obowiązkowa służba wojskowa powraca? Już wszystko jasne! Szef MON rozwiał wątpliwości

Temat ewentualnego powrotu obowiązkowej służby wojskowej, od lat budzi wielkie emocje. Widać to zwłaszcza w sieci, gdzie cyklicznie dochodzi do dyskusji właśnie na ten temat. Internauci zwykle dzielą się na dwa obozy – zwolenników przywrócenia obowiązkowego wojska, oraz przeciwników takowego przymusu. Wszystkiemu towarzyszy lawina argumentów. Teraz temat powrócił na nowo – a wszystko przy okazji nowej ustawy o obronie ojczyzny. Spora rzesza internautów była pewna, że będzie to wiązać się właśnie z powrotem obowiązkowej służby. Czy rzeczywiście tak się stanie?

We wtorek odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której szef MON – Mariusz Błaszczak – poruszył temat a jednocześnie rozwiązał wszelkie wątpliwości dotyczące palącej kwestii.

ZOBACZ TAKŻE: A WIĘC JEDNAK! ZACZĘŁY SIĘ ZDECYDOWANIE BARDZIEJ WZMOŻONE KONTROLE POLICJI. SPRAWDZAJĄ, CZY LUDZIE NOSZĄ MASECZKI OCHRONNE. CHODZI O WALKĘ Z CZWARTĄ FALĄ WIRUSA. GDZIE MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ PATROLI? CO GROZI ZA BRAK MASECZKI?

Szef MON Mariusz Błaszczak: „Nie przywracamy obowiązkowej służby wojskowej.”

Stanowisko Mariusza Błaszczaka okazało się bardzo klarowne i zdecydowane. Szef MON przyznał, że obowiązkowa służba wojskowa nie wróci:

Nie przywracamy obowiązkowej służby wojskowej. Obowiązkowa służba wojskowa jest zawieszona, natomiast wprowadzamy dobrowolną służbę wojskową.

Oznacza to zatem, że osoby, które obawiały się powrotu obowiązkowego poboru do wojska – mogą spać spokojnie. Błaszczak jednak zachęcał do rozważenia rozpoczęcia służby wojskowej:

Nowa ustawa o obronie ojczyzny wprowadza system zachęt do służby wojskowej, uelastycznia awanse w wojsku, wprowadza nowe rodzaje służby wojskowej.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.