Zaczęły się wzmożone kontrole – sprawdzą, czy masz maseczkę. Gdzie?

uwaga kierowcy

Zaczęły się wzmożone kontrole – sprawdzą, czy masz maseczkę! W jakich miejscach częściej spotkamy teraz policję? Jak czytamy w o2.pl oraz w oficjalnych komunikatach policji, chodzi głównie o miejsca publiczne, w których gromadzą się ludzie, oraz w których noszenie maseczki jest wciąż wymagane. Brak stosowania się do zaleceń, może skutkować mandatem, a nawet sprawą w sądzie. Wszystko po to, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń podczas czwartej fali.

Zaczęły się wzmożone kontrole – sprawdzają, czy masz maseczkę. Gdzie pojawia się policja?

Na zapowiedziach się nie skończyło – ruszyły wzmożone kontrole policji, które dotyczą przestrzegania panujących restrykcji. Wszystko ze względu na rozwój czwartej fali pandemii oraz tego, że duża część społeczeństwa zapomniała, że w między innymi w sklepach, nadal powinniśmy zasłaniać usta i nos.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że rząd póki co nie będzie wprowadzał nowych ograniczeń – zamiast tego wprowadzi częstsze kontrole, które mają za zadanie sprawić, aby społeczeństwo stosowało się do panujących aktualnie reguł. Tym też sposobem patrole policji znów zawitały do sklepów, galerii handlowych oraz na targowiska i do środków komunikacji publicznej. Właśnie tam gromadzi się bowiem najwięcej ludzi i jak się okazuje – coraz mniej osób korzysta z maseczek ochronnych.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE MA WĄTPLIWOŚCI – ZAPOWIADA, CO CZEKA NAS NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. SPRAWDZI SIĘ?

Policja apeluje. Za niestosowanie się do wytycznych, grożą poważne konsekwencje

W sieci pojawiły się liczne apele policji. Portal o2.pl przytacza następujący komunikat, który miała wystosować właśnie policja:

Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Warto wspomnieć też o tym, co grozi, gdy w czasie kontroli nie będziemy mieć maseczki. Takie spotkanie z policją może zakończyć się mandatem lub nawet skierowaniem sprawy do sądu. Zwolnione z obowiązku noszenia maseczek są jednak osoby, które mają specjalne lekarskie zaświadczenia.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.