Obowiązkowa jazda na suwak i korytarze życia! Sejm przyjął nowe przepisy

obowiązkowa jazda na suwak

Obowiązkowa jazda na suwak i korytarze życia – temat od dawna omawiany, w końcu znajdzie zastosowanie w rzeczywistości. Wszystko przez to, że Sejm wreszcie przyjął przepisy dotyczące pewnych zachowań na drodze. Ma to poprawić płynność ruchu a także poprawić kulturę jazdy wśród polskich kierowców. Czy jednak aby na pewno nowe reguły okażą się skuteczne i kierujący będą się do nich poprawnie stosować?

Obowiązkowa jazda na suwak i korytarze życia – Sejm wreszcie przyjął nowe przepisy

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy tak zwanych szeryfów drogowych. Czy oznacza to jednak, że blokowanie wolnego pasa drogi odejdzie do lamusa? Wszystko pokaże czas, gdyż Sejm wreszcie przyjął nowe przepisy. Wygląda więc na to, że jazda na suwak oraz tworzenie korytarzy życia, niebawem już oficjalnie wejdzie w życie. W Sejmie przeciw wprowadzeniu nowelizacji przepisów ruchu drogowego, głosowało sześciu posłów. Wśród nich, jak podaje portal brd24.pl, znaleźli się miedzy innymi Ryszard Petru czy Stefan Niesiołowski. Projekt teraz trafi do Senatu. Po tamtejszej akceptacji, do finalizacji potrzebny będzie jeszcze podpis prezydenta. Po 21 dniach od publikacji zapisów, wejdą one w życie.

ZOBACZ TAKŻE: TĘCZOWY PIĄTEK W POLSKICH SZKOŁACH JUŻ TUŻ TUŻ! TYM RAZEM ODBĘDZIE SIĘ NA NIECO INNYCH ZASADACH NIŻ DOTYCHCZAS

Na czym polegają innowacje wprowadzone do polskiego prawa w ruchu drogowym?

Jazda na suwak to zmora wielu kierowców. Niestosowanie się do tejże zasady często powoduje wielokilometrowe zatory, a także narastanie konfliktów wśród kierujących. Wprowadzenie obowiązku „kulturalnej jazdy” ma być lekarstwem na wiele problemów. Być może ograniczy to także występowanie na polskich drogach tak zwanych „szeryfów”, którzy celowo blokują wolne pasy ruchu.

To samo dotyczy się korytarza życia. Tylko w ostatnim czasie pojawiło się kilka filmów z polskich autostrad, gdzie lekkomyślni kierowcy zawracając wbrew przepisom, torowali służbom ratunkowy dojazd do wypadków. Przez to straż i pogotowie traciły ważny czas, który często bywa kluczowy w pomocy poszkodowanym w wypadkach.

źródło zdjęcia: pl.wikipedia.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.