Hulajnogi elektryczne w końcu zaczynają być obejmowane przepisami!

hulajnogi elektryczne

Hulajnogi elektryczne w końcu zaczynają być obejmowane przepisami! Jako jedna z pierwszych, surowe obostrzenia i wytyczne wprowadziła Francja. Okazuje się, że nieprzestrzeganie prawa może skutkować poważnymi mandatami – niektóre z nich sięgają nawet wysokości 3 tysięcy euro!

Hulajnogi elektryczne – w końcu obejmą je przepisy!

We Francji w końcu podjęto zdecydowane kroki w sprawie bardzo popularnego gadżetu. Mianowicie, chodzi o hulajnogi elektryczne, które w ostatnim czasie budzą sporo kontrowersji. Wszystko przez to, że tak naprawdę nikt nie wiedział, jak poprawnie je zakwalifikować w ruchu lądowym, oraz gdzie tak naprawdę powinny się one poruszać. Tego samego typu rozważania mają miejsce także w Polsce. We Francji hulajnogi nie pojadą drogami – poruszać będą się mogły natomiast po ścieżkach rowerowych, a także po specjalnie wyznaczonych „zielonych ścieżkach”.

ZOBACZ TAKŻE: ZAGINIONA NASTOLATKA ROZPOZNANA NA FILMACH DLA DOROSŁYCH! SZOKUJĄCA SPRAWA PROSTO Z USA

Wysokie mandaty za łamanie prawa na hulajnodze

Niektórzy zastanawiają się, co w przypadku, gdy nagle zabraknie drogi rowerowej lub „zielonej ścieżki”. Wtedy hulajnoga będzie mogła jechać po jezdni, pod warunkiem, że jest na niej ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. 

Co więcej, korzystanie z hulajnogi elektrycznej legalne będzie tylko dla osób powyżej 12. roku życia. Ponadto kierujący musi posiadać kamizelkę odblaskową oraz kask. Karana będzie także recydywa. Jeśli ktoś nagminnie będzie łamał przepisy, grozić będzie mu mandat wysokości od 1,5 tysiąca euro do 3 tysięcy euro. Za jadę po miejscu niedozwolonym, za pierwszym razem budżet będzie uszczuplał się o 135 euro.

źródło zdjęcia: thelocal.de

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.