Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych – rząd podzielił się na dwa obozy? Nowe info

we wrześniu obostrzenia

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? W sprawie pojawiły się nowe informacje! Czy rząd rzeczywiście zdecyduje się na ruch, który w rezultacie może jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo i przyczynić się do swego rodzaju buntów? Sprawę na czynniki pierwsze rozłożył portal o2.pl. Okazuje się, że politycy niejako podzielili się na dwa obozy. Partia rządząca nie wypowiada się wprost, pytana o taki plan. Co innego natomiast opozycja. Także Rada Medyczna nie ma wątpliwości, jak wszystko powinno wyglądać. Niezaszczepieni już niebawem nie wejdą bez przeszkód do kin i restauracji oraz wybranych sklepów?

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych – rząd podzielił się na dwa obozy? Nowe informacje w sprawie

Wiele emocji w ostatnich dniach budzą doniesienia, według których obostrzenia przy czwartej fali zakażeń, miałyby dotyczyć jedynie osób niezaszczepionych. Jak łatwo się domyślić, pomysł ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Niedawno do interesujących, choć nieoficjalnych ustaleń dotarli dziennikarze RMF FM. Ich zdaniem, rząd nie wprowadzi tego typu działań, w obawie przed buntem społeczeństwa. Zwolennikami takiego rozwiązania są natomiast członkowie Rady Medycznej. Najnowsze doniesienia, o których pisze o2.pl, powołując się na Wirtualną Polskę, okazują się jednak jeszcze ciekawsze. Mianowicie, opozycja jest za wprowadzeniem paszportów covidowych w miejscach publicznych. Portal o2.pl przytacza fragmenty tekstu WP, które cytujemy poniżej:

Dużo bardziej kategorycznie podchodzą do tego tematu przedstawiciele opozycji. Większość z nich chce iść w kierunku obowiązkowych paszportów covidowych w miejscach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE: „EKSTREMALNE ZAGROŻENIE” – WYBUCH CHEMIKALIÓW W NIEMCZECH, TOKSYCZNA CHMURA JUŻ NAD POLSKĄ. W JAKIM KIERUNKU ZMIERZA?

Rada Medyczna popiera pomysł obostrzeń tylko dla niezaszczepionych

Jak czytamy w o2.pl, rekomendacja Rady Medycznej przy premierze jest jednoznaczna. Według niej, tylko osoby zaszczepione mogłoby mieć dostęp do miejsc publicznych. Ciekawe słowa padły także w rozmowie WP z ekspertem, dr Michałem Sutkowskim:

Możemy mieć na jesieni do czynienia znowu z bardzo dużą liczbą zakażeń, co odbije się na gospodarce i sytuacji w szpitalach. Skłaniam się więc ku ewentualnemu lockdownowi tylko dla niezaszczepionych.

źródło: o2.pl, wp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.